Podczas warsztatów uczestnicy poznają podstawowe zasady dokarmiania ptaków oraz wykonają ozdobny domek dla ptaków (nie karmnik!), który ma przypominać dzieciom o opiece nad małymi mieszkańcami najbliższej okolicy podczas zimy.

Śnieżna zima się zbliża, zeschłe liście wiatr goni. Kto malutkie wróbelki przed mrozami obroni? (…) Sikoreczki, wróbelki niech nie straszy was zima, pomożemy wam mrozy, i złe wichry przetrzymać! ("Ptaki i dzieci" Helena Bechlerowa). Okres późnej jesieni i zimy to czas dokarmiania ptaków. Zainteresowanie dzieci tą kwestią zwiększa ich wrażliwość na otaczająca przyrodę, daje możliwość niezwykłych przeżyć związanych z obserwacją ptaków oraz kształtuje zachowania proekologiczne.

Podczas warsztatów uczestnicy poznają podstawowe zasady dokarmiania ptaków oraz wykonają ozdobny domek dla ptaków (nie karmnik!), który ma przypominać dzieciom o opiece nad małymi mieszkańcami najbliższej okolicy podczas zimy. Domek wykonany zostanie w zgodzie z założeniami artystycznego recyklingu, który pozwala wykonać małe "dzieło sztuki" z popularnych produktów, a nawet "odpadów", takich jak kartoniki po napojach, słomki, patyczki po lodach, itp., w połączeniu z wykorzystaniem różnych materiałów i technik plastycznych.

Zalety warsztatów: – pobudzają kreatywność, – poszerzają świadomość w zakresie ekologii i wiedzę ogólną – podnoszą umiejętności manualne uczestników, – dają możliwość zrobienia czegoś niepowtarzalnego wspólnie z dzieckiem i spędzenia w interesujący sposób czasu wolnego!!!

Każdy uczestnik warsztatów wykonane przez siebie przedmioty zabiera ze sobą do domu! Zajęcia odbywają się w sobotę i w niedzielę, czas trwania warsztatów to ok. 1,5 h. Wcześniejsze zgłoszenia nie są wymagane.

Kontakt telefoniczny – 605 616 612 lub mailowy [email protected].

Miejsce warsztatów: Poznań, Krakowska 9a

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię