Projekt przybliża ptaki Warszawy i Wisły i składa się z zajęć teoretycznych i wycieczek przyrodniczych. / Fot. Archiwum Projektu

Kochasz przyrodę? Chcesz nauczyć się rozpoznawać ptaki? A może chcesz wybrać się na wycieczkę terenową w rejon Wisły warszawskiej i odkryć unikatowy charakter nadwiślańskich łęgów? Ten projekt jest dla Ciebie!

Stowarzyszenie Ptaki Polskie we współpracy ze Stołecznym Towarzystwem Ochrony Ptaków zapraszają wszystkich chętnych, którzy ukończyli 15 rok życia, do wzięcia udziału w projekcie „Warszawa na pTAK!”.

Uczestniczki i Uczestnicy projektu zdobędą wiedzę ornitologiczną niezbędną na starcie przygody z tą piękną dziedziną nauki, która staje się w Polsce także coraz popularniejszą formą spędzania wolnego czasu. W ramach projektu odbędą się cztery prelekcje podzielone na bloki tematyczne. Spotkania odbywać się będą w siedzibie Praskiej Biblioteki Sąsiedzkiej przy ulicy Okrzei 28/14 w Warszawie w wybrane czwartki w dwóch 10-osobowych grupach w godzinach: 17:00-18:30 oraz 19:00-20:30.
 
Oczywiście sama wiedza teoretyczna nie wystarczy, stąd planowane jest także przeprowadzenie czterech, niedzielnych wycieczek terenowych w rejonie obszaru rezerwatu przyrody „Wyspy Zawadowskie”. Poniżej znajduje się harmonogram projektu.

Spotkania teoretyczne: 5.09, 19.09, 3.10, 17.10.
Wycieczki terenowe: 8.09, 22.09, 6.10, 17.11.

Osoby zainteresowane proszone są o zgłaszanie się drogą mailową do koordynatora projektu – Marcina Siuchno, pisząc na adres: [email protected] . W wiadomości należy napisać kilka zdań o swojej pasji i zamiłowaniu do przyrody.

Liczba miejsc jest ograniczona i wynosi 20 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń. Udział w projekcie jest bezpłatny. Wszystkie Uczestniczki i Uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe, a po zakończeniu kursu wręczone zostanę upominki i dyplomy.
 
Projekt „Warszawa na pTAK!” realizowany jest w ramach projektu „Ochrona siedlisk kluczowych gatunków ptaków Doliny Środkowej Wisły w warunkach intensywnej presji aglomeracji warszawskiej” (LIFE09 NAT/PL/000264).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię