EkoOgród ma się stać miejscem spotkań otwartym dla wszystkich mieszkańców: dzieci, młodzieży i ich rodziców, oferując zajęcia dydaktyczne, proekologiczne, a także dla seniorów, osoby samotne ze specjalną ofertą rekreacyjną i edukacyjną.

Rada Wspólnoty Samorządowej (RWS) „Nowe Miasto” wraz z Partnerstwem Lokalnym oraz mieszkańcami dzielnicy Wałbrzycha od kwietnia br. realizuje projekt pn. „EkoOgród na Nowym Mieście”. Projekt zakłada odnowienie i zagospodarowanie terenu zielonego oraz podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców dzielnicy Nowe Miasto.

Przyczynkiem do stworzenia ogrodu była analiza lokalnych problemów i potrzeb w obszarze ekologii i środowiska naturalnego dzielnicy. Do najliczniej występujących problemów należą: niska świadomość ekologiczna, niskie poczucie przynależności społecznej i miejsca w którym się żyje, niewystarczająca liczba ogólnodostępnych miejsc "zielonych" do spędzania czasu wolnego. Dodatkowym impulsem do stworzenia „EkoOgrodu” było ogloszenie konkursu „Dobre pomysły zmieniają nasz świat” w ramach Funduszu Toyoty. Po złożeniu i pozytywnym rozpatrzeniu wniosku przyszedł czas na realizację projektu.

Przez pierwsze miesiące realizacji projektu porządkowano teren. Cały teren został przekopany, usunięto korzenie nieistniejących drzew, wyplewione zostały chwasty, by przygotować podłoże do nasadzeń. Dzięki kolorom, które zastąpiły szarość na ogrodzeniu, ogród zmienił swój wizerunek, zachęcając mieszkańców do odpoczynku, zabawy, spaceru. Od lipca trwa sadzenie roślin. Następnie zostanie zakupiona i zamontowana altana ogrodowa, która będzie posiadała ławki do siedzenia dla około 20 osób. Będzie służyć jako altanka wypoczynkowa lub jako domek grillowy a w czasie zimy będzie miejscem prowadzenia zajęć, warsztatów.

 

EkoOgród ma się stać miejscem spotkań otwartym dla wszystkich mieszkańców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię