Racjonalne wykorzystanie energii i zwiększenie w wymierny sposób efektywności energetycznej to cele konkursu grantowego, organizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne Operator we współpracy z Fundacją Nasza Ziemia.

Konkurs grantowy ma wspierać  aktywność lokalną oraz promować rozsądne korzystanie z energii elektrycznej i zwiększanie efektywności energetycznej – wyzwania ekonomicznego i ekologicznego oraz priorytetu dla krajów Unii Europejskiej, a ponadto jednego z podstawowych zadań polskiej prezydencji w Unii.

Do wygrania dofinansowanie do 15.000 złotych dla najlepszych zgłoszonych projektów, łączny budżet konkursu to 100.000 złotych. W pierwszej, pilotażowej edycji, konkurs obejmuje obszar gmin: Łomża, Ełk, Siedlce oraz miasta i gminy Chęciny. Uczestnikami konkursu mogą być przedszkola i szkoły wszystkich szczebli, urzędy gminy, organizacje samorządowe, organizacje pozarządowe i media.

Konkurs „Sieć dobrych pomysłów” jest częścią programu Zrównoważonego Rozwoju i odpowiedzialności społecznej spółki PSE Operator. W pierwszym roku realizowany jest jako pilotaż w czterech gminach, ale planowane jest rozszerzanie jego zasięgu w kolejnych latach. Dla uczestników przewidziane są szkolenia w zakresie przygotowywania i realizacji projektów oraz przygotowywania wniosków o granty. Kluczowym terminem jest 24 października 2011r., do kiedy przyjmowane będą wnioski o dofinansowanie. Regulamin konkursu, formularz wniosku, harmonogram i inne informacje znaleźć można na stronie konkursu www.siecdobrychpomyslow.pl.

Źródło: Fundacja Nasza Ziemia

Projekt ma edukować, jak bezpiecznie używać energii. / Fot. www.sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię