W Wałbrzychu zainaugurowano VI edycję programu „Szkoły dla ekorozwoju”. W ramach programu placówki oświatowe i organizacje pozarządowe powiatu wałbrzyskiego i kamiennogórskiego mogą ubiegać się o dotacje do 8 tys. zł, która może pomóc w realizacji działań na rzecz środowiska.

W spotkaniu brało udział ponad 35 przedstawicieli szkół i innych organizacji oraz wałbrzyskie media. W czasie inauguracji o projekcie realizowanym w Szkole Podstawowej w Witkowie opowiadała Barbara Gryka. Szkoła stworzyła ścieżkę dydaktyczną. Uczniowie brali udział we wszystkich wykonywanych pracach.

Projekty powinny być realizowane w następujących obszarach tematycznych: oszczędzanie energii, wody, gospodarowanie odpadami, zagospodarowanie przyrodnicze terenów i inne. W zakresie programu szkoły mają możliwość ubiegania się o certyfikat Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej i Zielonej Flagi.

Na koordynatorów projektów czekają szkolenia (bezpłatne), warsztaty czy wizyty studialne. Uczestnicy otrzymują też do użytku kalkulator ekoszkola, który jest narzędziem pozwalającym na badanie wpływu placówki na środowisko naturalne. Dla uczniów wraz z opiekunami Fundacja oferuje działanie w „Klubach SdE", gdzie młodzież różnych placówek będzie mogła wspólnie działać na rzecz środowiska, a także uczyć się w niekonwencjonalny sposób (gry terenowe, konkursy, happeningi, itp.). Szkoła otrzymuje publikacje programu (książki, płyty CD).

Źródło: www.ekoszkola.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię