Podsumowano XII edycję konkursu ? „Zbiórka makulatury” zorganizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego i sfinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Jak co roku konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem blisko 31 tysięcy dzieci i zaowocował zebraniem ponad tysiąca ton makulatury. 

W konkursie trwającym od 1 grudnia 2015r. do 31 marca 2016r. wzięli udział uczniowie ze wszystkich etapów nauki od przedszkola po szkoły ponadgimnazjalne. Zostali oni podzieleni na osiem kategorii:  przedszkola, szkoły podstawowe z liczbą uczniów do 100, szkoły podstawowe z liczbą uczniów od 101 do 400, szkoły podstawowe z liczbą uczniów powyżej 400, gimnazja z liczbą uczniów do 200, gimnazja z liczbą uczniów od 201 do 400, gimnazja z liczbą uczniów powyżej 400 oraz szkoły ponadgimnazjalne. 

Do 30 kwietnia br. placówki biorące udział w zabawie musiały przesłać Raporty z przebiegu zbiórki oraz potwierdzenia ilości przekazanej makulatury. Tytuł laureata uzyskały 24 placówki oświatowe, które otrzymały największa liczbę punktów. Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody m. in. konsole XBOX 360 Kinect z zestawami gier oraz pomoce dydaktyczne takie jak: interaktywne przewodniki o tematyce dotyczącej odpadów i recyklingu, zestawy do chemii organicznej i nieorganicznej czy modele układu słonecznego.

 

Źródło: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie

Fot. Depositphotos

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię