Ekologicznym Piknikiem Rodzinnym, który odbył się 3 lipca br. na Muszli Koncertowej w Ziębicach, Ziębickie Centrum Kultury (ZCK) rozpoczęło realizację kampanii edukacyjno-informacyjnej pn. ?Dbam o środowisko. Jestem COOLturalny?. 

Wydarzenie miało na celu zwrócenie uwagi mieszkańców Ziębic na problemy dotyczące prawidłowej segregacji odpadów i recyklingu, a także niskiej emisji.

W ramach imprezy zostały przeprowadzone warsztaty mające na celu kreatywne wykorzystanie odpadów poprzez stworzenie z nich biżuterii, ekonotesów czy kwiatów z rolek po papierze toaletowym. Elementem pikniku były także warsztaty „Kilowaty zabawy”, w których przy użyciu zestawu demonstracyjnego OZE została poruszona tematyka odnawialnych źródeł energii.

Z kolei przy użyciu koła fortuny uczestnicy w zabawie pn. „Niska emisja kołem się toczy” mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę na temat niskiej emisji oraz właściwej gospodarki odpadami. Uczestnicy odpowiadali na pytania, rozwiązywali zagadki bądź zadania dotyczące właśnie tych tematów, a każdy uczestnik otrzymywał drobny upominek. 

Niewątpliwie atrakcją były również recyklingowe zawody sportowe  – Rodzinne Ekozmagania, w których na drużynę, która w najkrótszym czasie upora się z kilkoma zadaniami dotyczącymi odpadów (np. skok na recyklingowej skakance, układanie wieży z rolek po papierze toaletowym oraz skalom między butelkami PET) czekała atrakcyjna nagroda – piłka do gry w piłkę nożną.

Urozmaiceniem imprezy był spektakl ekologiczny ?Rycerz i Bestia? w wykonaniu Teatru Maska z Krakowa. Umożliwił on w przystępny sposób poprzez interaktywne zabawy, barwne piosenki i wierszyki, poruszenie problemu ochrony środowiska, utrzymania porządku oraz higieny osobistej.

Wspaniałym zakończeniem wydarzenia był występ Małgorzaty Kulińskiej w recitalu ?Miłość nie umiera nigdy?. Po koncercie dyrektor ZCK – Mirosław Masłowski wręczył artystce bukiet recyklingowych kwiatów, wykonanych przez uczestników warsztatów.

Za realizację kampanii pn.  ?Dbam o środowisko. Jestem COOLturalny? na zlecenie Ziębickiego Centrum Kultury odpowiada Dział Edukacji Ekologicznej ABRYS.

PLAKAT

ULOTKA

logotyp_WFKampania edukacyjno-informacyjna ?Dbam o środowisko. Jestem COOLturalny? jest dofinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

GALERIA

« z 2 »

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię