Do końca października studenci i uczniowie z całej Polski mogą zgłaszać swoje koncepcje dotyczące ekologicznych i nowoczesnych metod korzystania z węgla do konkursu „Tania energia a ochrona środowiska – wyzwanie XXI wieku”.

Organizatorem konkursu adresowanego do gimnazjalistów, uczniów szkół średnich i studentów jest Katowicki Holding Węglowy (KHW). To pierwsza taka inicjatywa spółki węglowej. Jej pomysłodawcy chcą przekonać młodych ludzi, że węgiel może być paliwem przyszłości. Chodzi też o uświadomienie wagi czystych technologii węglowych dla Polski, której energetyka w ponad 90 proc. oparta jest na węglu – kamiennym i brunatnym.

Chcemy budować świadomość, że odpowiednie korzystanie z węgla można pogodzić z ochroną środowiska – powiedział PAP sekretarz konkursu, Adam Hochuł z KHW.

Konkurs podzielono na cztery grupy tematyczne: zeroemisyjne technologie spalania węgla,  konwersja węgla na paliwa gazowe i płynne, wykorzystanie odpadów z kopalń węgla kamiennego oraz kwestie wytwarzania wodoru z węgla.

Prace mogą być przygotowane przez grupy młodzieży. Oceni je jury pracowników naukowych krajowych uczelni i eksperci. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w listopadzie. Nagroda główna w danej grupie tematycznej to 4 tys. zł, wyróżnienia – 2 tys. zł

Prace  należy nadsyłać do 31 października br. na adres: Katowicki Holding Węglowy SA, Dział Handlowo – Rynkowy,  40 – 022 Katowice, ul. Damrota 18, z dopiskiem na kopercie: ”Konkurs".

Źródło: www.khw.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię