W ramach akcji Sprzątania Świata, Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Toruniu prowadzi trzy konkursy plastyczne dla dzieci w różnym wieku.

Pierwszy konkurs nosi tytuł "Recyklingowe kwiaty" i jest adresowany do dzieci sześcioletnich z przedszkoli i zerówek. Konkurs ma zachęcić do segregowania odpadów, a także uświadomić dzieciom, że odpady mogą być ponownie przetwarzane i wykorzystywane. Zadaniem maluchów jest wykonanie kwiatów wyłącznie z odpadów. 

W drugim konkursie pt. "Wesoły kosz na śmieci" mogą wziąć udział uczniowie klas I-III szkół podstawowych. Należy narysować kosz jako estetyczny i zachęcający do wrzucania śmieci element miejskiego krajobrazu. 

Uczniowie gimanzujm także mają swój konkurs plastyczny, nosi on nazwę "Portret Ziemi". Zadanie polega na wykonaniu plakatu pokazującego Ziemię jako planetę, na której żyjemy i którą niszczymy.

Termin przekazywania wszystkich prac upływa 18 września br. Należy je przesłać bądź dostarczyć do Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania przy ul. Grudziądzkiej 159, pokój 102, 87-100 Toruń.  

Źródło: www.mpo.torun.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię