Już ponad 1000 szkół przyłączyło się do organizowanej przez właściciela serwisu StaryTelefon.pl ? firmę Greenfone ? ogólnopolskiej Akcji Ekoszkoły.

Każdy z nas lubi spacery nad woda, po lesie, parku, czy też łące. Obcowanie z naturą pomaga nam się relaksować, wypoczywać i odprężać z dala od zgiełku wielkich miast. Dobrym nawykiem, a wręcz powinnością każdego człowieka powinna stać się segregacja surowców wtórnych oraz odpowiednie postępowanie ze zużytym sprzętem elektronicznym i elektrycznym.

W myśl zasady, mówiącej, ze warto dbać o nasze środowisko, zachęcamy wszystkie szkoły do udziału w naszym przedsięwzięciu. Wszelkie informacje dotyczące warunków współpracy i zasad uczestnictwa w programie można znaleźć na stronie www.starytelefon.pl/Szkoly  – mówi Bronisław Domitrz, Prezes Greenfone.

Celem tej ogólnopolskiej akcji edukacyjnej, jest uświadomienie uczniom wpływu nieodpowiedzialnego gospodarowania sprzętem elektronicznym na zagrożenie środowiska. Poprzez program, firma stara się wskazać możliwości ponownego wykorzystania zużytego sprzętu. W specjalnie przygotowanych dla uczniów materiałach informacyjnych poruszane są dwa bardzo istotne zagadnienia, dotyczące zagrożeń dla środowiska naturalnego człowieka.

Pierwsze to omówienie podstawowych pojęć z zakresu ekologii i ochrony środowiska, wskazanie źródeł zanieczyszczeń środowiska naturalnego, wpływu zanieczyszczeń na przyrodę i zdrowie człowieka oraz wskazanie możliwości przeciwdziałania degradacji środowiska naturalnego. Drugim z poruszanych zagadnień jest recykling i ponowne wprowadzenie telefonów komórkowych na rynek. W tym przypadku celem jest przedstawianie zagrożeń, jakie stwarzają materiały, zawarte w telefonach komórkowych, sposobów bezpiecznego ich przetwarzania, korzyści wynikających z ponownego użytkowania oraz recyklingu telefonów.

Współpraca ze szkołami obejmuje również zbiórkę niepotrzebnych użytkownikom telefonów komórkowych. Urządzenia wymieniane są na punkty w zamian, za które placówki otrzymują pomoce dydaktyczno – naukowe, sprzęt sportowy etc. Każdy uczeń, który przyniesie stary telefon w trakcie trwania zbiorki, otrzymuje upominek. Natomiast szkoła, biorąca udział w Akcji, wybiera atrakcyjne nagrody z obszernego katalogu nagród zamieszczonego na stronie internetowej www.ekoszkoly.pl

Do ogólnopolskiej akcji może się przyłączyć każda szkoła. Jej przedstawiciel musi jedynie zarejestrować się na dedykowanej stronie www.ekoszkoly.pl lub telefonicznie. Następnie do szkoły, która przystąpiła do programu zostanie przesyłana „Paczka Powitalna”, zawierającą materiały informacyjne, niezbędne do przeprowadzenia Akcji.

 

Telefony wymieniane są na punkty w zamian, za które placówki otrzymują pomoce dydaktyczno-naukowe, sprzęt sportowy etc. / Fot. www.sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię