„Świętokrzyskie czaruje, poleć na weekend” – to hasło, które promuje ziemię świętokrzyską. Trzydziesto- i piętnastosekundowe dynamiczne spoty są emitowane od 23 do 30 czerwca 2009 roku.

Spoty będą prezentować najbardziej atrakcyjne miejsca regionu świętokrzyskiego m.in. Święty Krzyż, Bałtów. Z lotu ptaka zobaczymy też Sandomierz oraz Chęciny.

Spoty zostały przygotowane przez telewizję TVN, zaś reżyserem jest Sambor Wilk. Spoty reklamowe będą początkiem działań promocyjnych Województwa Świętokrzyskiego. W kolejnych dniach zostanie uruchomiona kampania internetowa na portalu Onet.pl. Województwo Świętokrzyskie będzie się promować nie tylko w telewizji, ale też na ulicach. Na początku lipca m.in. na billboardach i autobusach w Warszawie, Krakowie i Łodzi pojawią się plakaty zachęcające do przyjazdu na weekend do województwa świętokrzyskiego. Bilboardy przez miesiąc będą wisieć w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Lublinie, na Śląsku, ale też w Kielcach. Projekt zwycięskiego plakatu władze Regionalnej Organizacji Turystycznej w Kielcach zaprezentowały podczas konferencji prasowej. Do finału były zakwalifikowane dwa pomysły, ale w najbliższej kampanii będzie wykorzystany ten, który bardziej, zdaniem specjalistów, trafia do rodzin z dziećmi – utrzymany trochę w klimacie Harry`ego Pottera.

Pierwszego lipca odbędzie się również kampania w stolicy. – Tego dnia na Warszawę spadnie deszcz mioteł; w miejscach, gdzie są skupiska ludzi, np. koło dworca PKP i centrum Złote Tarasy, koło Metra pojawią się również nasze urodziwe czarownice, które będą zapraszać na przejażdżkę – mówi Łukasz Wilczyński, doradca ROT-u w sprawie kampanii.

Grupą docelową są osoby w wieku 26-44 lata –  rodzina z dzieckiem, dzieci i młodzież, turysta weekendowy.

Jednocześnie z kampanią telewizyjną startuje portal turystyczny województwa świętokrzyskiego www.swietokrzyskie.travel, na którym będzie dostępna kompleksowa informacja dla turystów. Projekt promocji regionu świętokrzyskiego jest współfinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego.
 
Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Bilboardy przez miesiąc będą wisieć w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Lublinie, na Śląsku, ale też w Kielcach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię