Już po raz trzeci zostaną przyznane granty w konkursie ekologicznym organizowanym w ramach programu ekologicznego przez Żywiec Zdrój. Placówki oświatowo-wychowawcze z całej Polski mogą się ubiegać o przyznanie grantu o wysokości od 3 do 15 tysięcy złotych.

Wnioski można składać do 15 marca. Tegoroczna edycja programu odbywa się pod hasłem „Po stronie natury”.

W sumie na realizację autorskich projektów ekologicznych zostanie przeznaczonych 125 tysięcy złotych. W konkursie grantowym mogą wziąć udział przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły średnie, a także zajmujące się edukacją ekologiczną organizacje z całej Polski. Ich zadaniem jest przygotowanie projektu promującego wiedzę o drzewach, ich sadzenie i ochronę, a także poszanowanie wody.

Chcielibyśmy, aby grantobiorcy nie tylko sami dbali o drzewa i wodę, ale przede wszystkim, by angażowali w takie działania lokalną społeczność. Podejmując nawet najmniejsze działania ekologiczne i zachęcając do nich naszych sąsiadów jesteśmy w stanie wpłynąć na przyszłość Ziemi. Zróbmy to dla siebie, bo warto – zachęca do składania wniosków Sławomir Brzózek, wiceprezes Fundacji Nasza Ziemia koordynującej konkurs.

Dzięki grantom przyznanym przez Żywiec Zdrój w ramach poprzednich edycji konkursu w całej Polsce zainicjowano dotychczas blisko 60 projektów. Powstało arboretum, park dendrologiczny oraz ścieżka edukacyjna. Odbyły się wycieczki do parków narodowych oraz szkółek leśnych. Przeprowadzono także inwentaryzację drzew o charakterze pomników przyrody i warsztaty na temat roli drzew w ekosystemie. Także dzięki grantom od Żywiec Zdrój w Bielsku-Białej realizowany jest projekt „Szkoła ZEROemisyjna”. Zainicjowali go Łukasz i Marcin Kordas.

Dotychczas spotkaliśmy wiele osób z niezwykłymi pomysłami, które nigdy nie ujrzały i być może nie ujrzą światła dziennego ze względu na brak finansowania. Dzięki zdobytym grantom mogliśmy rozpocząć i wciąż kontynuujemy nasze działania. Wierzymy w to, że przygoda, którą rozpoczęliśmy z naszym projektem, droga od drobnej inicjatywy aż po duży i skomplikowany temat, to krok ku przyszłości i perspektywa dla szkolnictwa następnych lat – podkreślają bracia – laureaci dwóch poprzednich edycji konkursu.

Szczegółowych informacji na temat konkursu grantowego udziela również Fundacja Nasza Ziemia pod numerem telefonu (22) 622 51 58.
 

Zadaniem jest przygotowanie projektu promującego wiedzę o drzewach, ich sadzenie i ochronę, a także poszanowanie wody. / Fot. www.sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię