W sobotę w Świdnicy odbyła się gra miejska pn. „W stronę ciepła”. Została ona zrealizowana przez Miasto Świdnica w ramach realizowanej przez siebie kampanii – „Mądrze ogrzewaMY  w Świdnicy” . 

W wydarzeniu wzięło udział siedem pięcioosobowych drużyn, które przemieszczały się po charakterystycznych dla miasta miejscach (np. Kościół Pokoju, Fontanna Neptuna, Dawny Spichlerz czy też Baszta Strzegomska), w których rozwiązywali zadania związane z ochroną powietrza. Wśród nich znalazła się krzyżówka, symulator spalania, zadanie związane z wytwarzaniem energii z oze oraz kalambury). Za wykonanie każdego z nich drużynom były przyznawane punkty, a ten zespół, który ich zebrał najwięcej, oraz odkrył kryjówkę, w której znajdował się Dymski – wygrywał zmagania. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymali plecaki, a spośród wszystkich graczy wybrano jedną osobę, która otrzymała nagrodę specjalną w postaci roweru.

Uczestnikami gry byli przede wszystkim uczniowie szkół podstawowych wraz z opiekunami, a w ten nietypowy sposób chcieliśmy pokazać, jak ważna jest nauka poprzez zabawę. Jesteśmy przekonani, że teraz każdy z uczestników gry wie, jak niebezpieczne dla środowiska są skutki niskiej emisji oraz jak ważna jest ochrona powietrza – powiedziała Marta Siatka, koordynator projektów edukacyjnych z firmy ABRYS, która odpowiada za realizację przedsięwzięcia.

Wydarzenie jest elementem kampanii „Mądrze ogrzewaMY w Świdnicy”, realizowanej przez Miasto Świdnica ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

GALERIA ZDJĘĆ

« z 2 »

Fot. Archiwum ABRYS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię