Libiąż – Trzebinia – Chrzanów. Właśnie w tych miastach odbywają się Szkolenia dla Ekoliderów, organizowane przez Związek Międzygminny „Gospodarka Komunalna” oraz RPWiK Sp. z o.o. w Chrzanowie w ramach projektu „(Eko)edukacja – od przedszkola do seniora”. 

Podczas szkolenia, w którym wzięli udział m.in. nauczyciele, edukatorzy oraz przedstawiciele samorządów, przekazywana jest wiedza, dotycząca m.in. selektywnej zbiórki odpadów oraz recyklingu, racjonalnej gospodarki wodnej i oczyszczania ścieków, a także metody wykorzystywane przy edukacji ekologicznej mieszkańców.

– Głównym celem spotkań jest wymiana doświadczeń, związanych z edukacją ekologiczną w tematach często trudnych dla dzieci i młodzieży. Podpowiadamy ciekawe rozwiązania, a także wskazujemy publikacje i materiały edukacyjne, które mogą być przydatne na każdym etapie nauczania – wskazuje Małgorzata Masłowska-Bandosz, kierownik Działu Edukacji Ekologicznej firmy ABRYS Sp. z o.o., odpowiedzialna za realizację szkoleń.

Podczas spotkań nie brakowało też głosu ekspertów – przedstawiciel Związku Międzygminnego „Gospodarka Komunalna” – Piotr Jaskólski opowiedział o systemie selektywnej zbiórki odpadów, obowiązującym na terenie gmin Chrzanów, Libiąż i Trzebinia, a reprezentująca RPWiK Sp. z o.o. Katarzyna Wawrzonek wyjaśniała uczestnikom, czym różni się woda miękka od twardej oraz zachęcała do picia kranówki.

Spotkania odbyły się: 25 września w Libiąskim Centrum Kultury, 26 września na Dworze Zieleniewskich w Trzebini, a 27 września – w Szkole Podstawowej nr 1 w Chrzanowie.

GALERIA ZDJĘĆ

 

Fot. Archiwum ABRYS

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię