Codziennie, przez cały czas trwania konferencji, na pl. Wolności w Poznaniu punktualnie o godz.12 stanie kolejka złożona z drewnianych postaci oraz chętnych do akcji przechodniów. To akcja ?Obrońcy drzew? Klubu ?Gaja?, która ma zwrócić uwagę na brak zieleni miejskiej.

Kolejka ustawiła się przy wiązie, rosnącym na samym skraju placu. Najbliżej drzewa stanęły drewniane postaci zrobione z patyczków. Drewniane rzeźby mają symbolizować całą ludzkość: znalazły się tam postaci w historycznych strojach, ale też współczesne osoby. Są to Samotni Ludzie w kolejce do Samotnego Drzewa.

Chcemy zwrócić uwagę poznaniaków na problem braku zieleni w mieście. Drzewo, przy którym postawiliśmy tłum postaci zrobionych z patyków, zostało niedawno uratowane przed wycięciem przez mieszkańców. Niestety, takich inicjatyw wciąż jest za mało, więc niewykluczone, że niedługo będzie to jedno z niewielu drzew w Poznaniu, do których można będzie się przytulić – tłumaczy ideę akcji Jacek Bożek z Klubu Gaja.

Inicjatorzy akcji namawiają mieszkańców do włączenia się i zajęcia miejsca w kolejce. Dziś przy starym wiązie znalazło się około 80 osób.

Źródło: www.klubgaja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię