Dziś o 19:30 w Teatrze Polskim w Poznaniu będzie miało miejsce wyjatkowe wydarzenie z udziałem dzieci. „Teraz mówią dzieci” to wystąpienie najmłodszego pokolenia w sprawie ochrony środowiska.

Widzowie zobaczą widowisko przygotowane w formie barwnego dziecięcego wiecu – manifestacji. Będzie to zbiorowa wypowiedź najmłodszych obywateli Poznania i ich gości ws. ochrony natury i środowiska. Do udziału w imprezie zaangażowano wielu młodych uczestników. W przyszłości to własnie one będą decydowały o losach zielonej planety, ale dzieci wcale nie chcą czekać aż dorosną. Już teraz mają wystarczająco dużo mocy, by przemówić nt. środowiska.

 Dzięki swojej bacznej obserwacji, umiejętności rozumienia zjawisk i wydawania sądów mogą brać udział w zmienianiu świata. Dzieci są zdolne dotrzec to, czego  dorośli już nie widzą. Ich zaletą jest też bezstronność i obiektywizm: dzieci mogą szczerze wyrazić swój światopogląd, nie podlegają żadnemu lobbingowi. Do ekspresji swoich przemyśleń dzieci wykorzystają sztukę.

Istotną część tego wydarzenia stanowią filmy animowane zrealizowane przez najmłodszych, m.in. obrazy nagrodzone na Międzynarodowym Festiwalu Filmów zrealizowanych przez Dzieci dla Dzieci Kids for Kids. Zostaną pokazane filmy nagrane przez dzieci z Polski, Francji, Kanady, Meksyku, Serbii, Słowacji oraz Wielkej Brytanii.

Wystąpią: Teatr Szkolny "Łejery", chór dziewczęcy, zespół taneczno-muzyczny Modraki, ludowa kapela z Orliczka, grupa tańca hip-hop "Yatey", Marcin Krystianowski, mim Józef Markocki oraz zespół muzyczny Piotra Kałużnego. Dzieci zaśpiewają utwory autorstwa Wandy Chotomoskiej. 

Źródło: Urząd Miasta Poznania

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię