Mieszkańcy Pakosławia (woj. wielkopolskie) po raz kolejny mogli się przekonać, że ze śmieci można zrobić naprawdę fantastyczne przedmioty. Warsztaty kreatywnego wykorzystania odpadów były  jedną z atrakcji Pikniku Ekologicznego. 

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Zakład Gospodarki Komunalnej we Lwówku we współpracy z Zespołem Szkoły Podstawowej i Przedszkola im. Emilii Sczanieckiej w Pakosławiu.

Kształtowanie świadomości ekologicznej, pokazywanie możliwości wykorzystywania odpadów oraz zachęcanie do proekologicznych zachowań podczas rozmaitych wydarzeń plenerowych jest niezmiernie istotne. Korzystając z wolnego czasu mieszkańców możemy liczyć na ich większe zainteresowanie tematami środowiskowymi i w miłej atmosferze przekazać sporą dawkę wiedzy – podkreśla Marta Siatka, koordynator projektów w Dziale Edukacji Ekologicznej ABRYS Sp. z o.o. 

Oprócz warsztatów, w ramach których z odpadów (skrawków papieru, starych skarpetek, metalowych pokrywek itp.) tworzone były maskotki oraz magnesy, dzieci  mogły również pomalować bawełniane koszulki we wzory przy użyciu pieczątek z warzyw i owoców. 

Ponadto dla uczestników przygotowano konkurs plastyczny oraz recyklingowe zmagania sportowe. 

Za realizację warsztatów kreatywnych oraz konkursów ekologicznych odpowiadał Dział edukacji Ekologicznej ABRYS. 

GALERIA ZDJĘĆ

Fot. Archiwum ABRYS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię