Pod takim tytułem podczas Edukacyjnych Targów Ekologicznych Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego w ramach edukacji ekologicznej zorganizował warsztaty kreatywnego recyklingu. W ich ramach ze śmieci powstawały breloki do kluczy, świeczniki, bransoletki, zakładki do książek oraz ekologiczna biżuteria. 

Recykling naprawdę nie jest nudny, a kreatywność dzieci i młodzieży sprawia, że z niepotrzebnych i już „skazanych do wyrzucenia” śmieci mogą powstać naprawdę unikatowe przedmioty. Wielokrotnie podczas zorganizowanej w Gorzowie imprezy potwierdzili to jej uczestnicy – powiedziała Marta Siatka, koordynator projektów w Dziale Edukacji Ekologicznej ABRYS. 

Kreacja ma wiele twarzy

W ramach warsztatów wykorzystywano m.in. korki po winie, stare słoiki, niepotrzebne koszulki t-shirt, kartony, gazety, butelki plastikowe, elementy sprzętu komputerowego oraz rolki po papierze toaletowym. Dzieci miały też okazję pomalować torby oraz worki we wzory ekologiczne, będąc w ten sposób zachęcane do korzystania z toreb wielokrotnego użytku. 

Dla nieco starszych uczestników miasto przygotowało warsztaty pn. „Drugie życie przedmiotów”, w ramach których z niepotrzebnych palet powstawał stół, służący również do rozegrania na nim ekologicznej gry w „Chińczyka”. 

Edukacyjny Festyn Ekologiczny, który odbył się 8 czerwca na gorzowskim Bulwarze Wschodnim, połączony  był z premierą nowego wydawnictwa o Nosorożcu Gorzowskim, który uczy mieszkańców miasta postaw proekologicznych. 

Miasto bez odpadów

Wydarzenie było elementem kampanii edukacyjnej pn. „Gorzów miastem bez odpadów”, współfinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze. Za realizację warsztatów odpowiadał Dział Edukacji Ekologicznej ABRYS Sp. z o.o. 

GALERIA ZDJĘĆ

Archiwum ABRYS 

 

Zadanie zostało dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię