Specjaliści nie mają wątpliwości ? bez dobrej segregacji odpadów ?u źródła?, czyli w gospodarstwach domowych, gminy nie osiągną wymaganych poziomów recyklingu. Nie od dziś wiadomo, że proces ten nastręcza mieszkańcom wiele trudności, głównie ze względu na liczne wątpliwości dotyczące kategoryzacji odpadów. Z pomocą przychodzi ?Słownik poprawnej segregacji?, który podpowiada, jak segregować aż 450 odpadów! Tylko do końca sierpnia Słownik można nabyć z aż 30% rabatem!

Do jakiego pojemnika należy wrzucić opakowanie po dezodorancie, papier do pieczenia lub zbite naczynie żaroodporne? Gdzie powinna trafić butelka po chemii gospodarczej i po oleju? Czy kopertę z okienkiem powinniśmy wrzucić do papieru? To tylko niektóre z pytań, jakie zadają sobie mieszkańcy, chcący dobrze wypełnić obowiązek segregacji. Odpowiedzi na te i inne pytania można znaleźć w ?Słowniku poprawnej segregacji?, który został opracowany przez ekspertów Działu Edukacji Ekologicznej firmy Abrys oraz Rady RIPOK (Regionalnych Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych). W ?Słowniku? zebrano i alfabetycznie ułożono 450 odpadów, z którymi mieszkańcy mogą mieć problemy.

? ?Słownik? powstał, aby ułatwić mieszkańcom postępowanie z odpadami ? mówi Piotr Szewczyk, przewodniczący Rady RIPOK i współautor ?Słownika?. ? Z doświadczenia własnego, jak i moich kolegów wiemy, jak wiele surowca marnuje się ze względu na źle przeprowadzoną segregację. ?Słownik? to ogromna pomoc dla mieszkańców, a publikacja powinien trafić do każdego domu. Uniwersalny, prosty i łatwy w percepcji przekaz to najlepsza zachęta do sięgnięcia po to opracowanie.   

Oprócz części słownikowej, książeczka zawiera też kilka rozdziałów, w których poruszono inne zagadnienia związane z segregacją odpadów. Ci, którzy niechętnie segregują odpady, dowiedzą się, dlaczego warto to robić. Autorzy przedstawili opisali poszczególne frakcje odpadów, w tym opady niebezpieczne, których właściwe zagospodarowanie jest szczególnie ważne z punktu widzenia zdrowia ludzi oraz ochrony środowiska. Sporo uwagi poświęcono również mitom i stereotypom na temat segregacji odpadów, a jest ich wiele. Jeden z nich dotyczy tego, że segregacja nie ma żadnego znaczenia, bo i tak wszystkie odpady trafiają później do tej samej śmieciarki. Autorzy gruntownie omówili także zasady segregowania odpadów. Dopełnieniem teorii jest wyjaśnienie różnych znaków umieszczanych na opakowaniach.

?Słownik poprawnej segregacji? jest bardzo wartościowym narzędziem, służącym do nauki segregacji, bez której nie uda nam się sprostać unijnym wymaganiom. Według wytycznych Unii Europejskiej, za dwa lata poziom recyklingu i przygotowania do ponownego użycia wybranych frakcji ma wynieść 50%! To jest możliwe, ale pod warunkiem wsparcia mieszkańców, np. przez udostępnienie im ?Słownika?. 

Zachęcamy do skorzystania z wyjątkowej wakacyjnej promocji – 30% rabatu przy zamówieniu co najmniej 50 egzemplarzy. Cena za sztukę wynosi tylko 10,50 zł (bez rabatu 15 zł).
Promocja trwa do 31 sierpnia br.
Zapraszamy do złożenia zamówienia online lub bezpośredni kontakt z nami.
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię