Rozpoznawanie ptaków po śpiewie, rozwiązywanie krzyżówki o owadach, rozpoznawanie roślin za pomocą zielnika i drzew po kroju, liściach i owocach to tylko niektóre zadania, rozegranej wczoraj w Raciborzu gry terenowej. Uczestnicy przechadzali się „Śladami raciborskiej przyrody” po raciborskim rynku. 

Każdy chętny do wzięcia udziału w rozgrywkach musiał odwiedzić osiem punków zadaniowych, w których rozwiązywał zadania dotyczące bogactwa przyrodniczego Raciborza. Były to zagadki, pytania, krzyżówki, przyporządkowanie nazw do zdjęć, ilustracji bądź zielnika czy też odsłuchiwanie śpiewu ptaków i ich dopasowanie do przygotowanych ilustracji. W każdym punkcie zdobywano więc punkty, a osoby, które zdobyły ich najwięcej otrzymywały nagrody książkowe.

Oprócz gry terenowej w ramach festynu można było wziąć udział w konkursie „Wkoło raciborskiej przyrody”, a za poprawną odpowiedź, dotyczącą np. rezerwatu „Łężczok”otrzymywali drobne upominki. Ponadto dla uczestników przygotowano warsztaty kreatywnego wykorzystania odpadów, podczas których z dostępnych materiałów (puszek, płyt CD itp.) robiono m.in. zwierzęta.

Przez cały czas trwania imprezy na scenie lokalne przedszkola, szkoły i gimnazjum prezentowały swój dorobek artystyczny dotyczący ekologii.

GALERIA

« z 2 »

Archiwum ABRYS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię