Zakończyła się pierwsza edycja konkursu na zielnik pn. „Minieuroland inspiruje naturą”zorganizowanego przez park miniatur. Idea powstania projektu narodziła się w wyniku prowadzonych przez Park Miniatur Minieuroland zajęć botanicznych.

Podczas oprowadzania uczniów po arboretum oraz w trakcie zajęć warsztatowych, w czasie których poznawali różnorodność i niezwykłe właściwości roślin, mogliśmy zaobserwować jak rośnie ich zainteresowanie przyrodą oraz jej bogactwem. Dzieci z wielką radością wcielały się w odkrywców-botaników, którzy podążali krętymi alejkami naszego parku w poszukiwaniu najciekawszych gatunków, poznając ich cechy charakterystyczne oraz zastosowanie. Podczas warsztatów samodzielnie sadzili roślinki oraz zdobywali wiedzę jak je pielęgnować i jak zapewnić im odpowiednie warunki do rozwoju.

Konkurs skierowany był do szkół podstawowych z 9 województw: dolnośląskiego, opolskiego, lubuskiego, łódzkiego, śląskiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego. Został podzielony na dwa etapy. Pierwszy skupiał się wokół tematyki drzew i krzewów, natomiast drugi był poświęcony wyłącznie kwiatom. Uczestnicy mogli wykorzystywać dowolne formy artystyczne podczas tworzenia swoich zielników, dzięki czemu każda praca była niepowtarzalna i jedyna w swoim rodzaju. Nie zabrakło aspektów edukacyjnych, ponieważ uczniowie niejednokrotnie zagłębiali się w lekturze w poszukiwaniu informacji o prezentowanych gatunkach roślin, którymi dzielili się z nami później w swoich pracach.

Zielniki zaskakiwały swoim kształtem, wykonaniem oraz pomysłowością dzieci. Niejednokrotnie przybierały formę przestrzenną oraz były prezentowane w postaci gier. Ogromnym zaskoczeniem był również zielnik, którego wykonawcy zamknęli zapachy kwiatów w słoiczkach.

Gratulujemy zwycięzcom oraz zachęcamy wszystkich uczniów, klasy i szkoły do udziału w II edycji konkursu
?Minieuroland inspiruje naturą?, którą ogłosimy w październiku 2017 r.

Wyniki konkursu możecie Państwo znaleźć na stronie internetowej www.minieuroland.pl

Fot. www.minieuroland.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię