Jak z wiedzą o segregacji odpadów dotrzeć do dzieci i młodzieży? Na przykład za pomocą komiksu. Na taką właśnie formę edukacji zdecydowała się gmina Dębnica Kaszubska, która, oprócz prelekcji w szkołach, zleciła Działowi Edukacji ekologicznej firmy Abrys opracowanie i wydanie rysunkowej publikacji.

?Wielka przygoda małych detektywów? to komiks ukazujący perypetie dzieci, usiłujących rozwiązać zagadkę pojemników na odpady, przewracanych co wieczór na podwórku jednego z mieszkańców Dębnicy Kaszubskiej. Wkrótce mali naśladowcy Sherlocka Holmesa odkrywają, że wysypywanie zawartości koszy to nie akt wandalizmu, lecz próba zwrócenia uwagi na fakt, że odpady są nieposegregowane.  

Stworzony na potrzeby Urzędu Gminy w Dębnicy Kaszubskiej komiks to nie tylko dawka rozrywki dla najmłodszych, ale i nośnik ważnego przekazu, że segregacji odpadów nie można pozorować, ponieważ to obowiązek do sumiennego wykonywania. To wyraz prawdziwej troski o środowisko, a nie tylko wymóg nakładany na mieszkańców.  Dlatego warto dokładnie zapoznać się treścią komiksu, wzbogaconego o podstawowe reguły segregacji, które każdy powinien znać.

Publikacja ?Wielka przygoda małych detektywów? to projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię