Las malowniczo położony na ciekawie ukształtowanym stoku Płaskowyżu Rybnickiego, opadającego do doliny Odry, na południe od Brzezia.

Nazwa ścieżki
 
Ścieżka przyrodniczo-edukacyjna „Las Widok”
Długość ścieżki
 3,8 km
Czas przebycia
 
Trasa (miasta)
 Leśnictwo Syrynia
 Opis

Ścieżka ta powstała jesienią 2008 roku.

Piękny krajobraz oraz przyroda tego miejsca przyciągała wielu przyrodników, ornitologów i botaników.

Ścieżka prowadzi przez najciekawsze fragmenty lasu i może przynieść wiele przyjemnych wrażeń i przeżyć dzieciom, młodzieży szkolnej oraz osobom dorosłym.

Całkowita długość trasy bez odcinków dodatkowych wynosi 3,8 km. Razem z wszystkimi dodatkowymi odcinkami: A – o długości ok. 180 m, B – o długości ok. 200m, C – o długości ok. 160 m ścieżka wynosi ok. 5 km.

Trasa zasadnicza została podzielona na 14 odcinków (13 przystanków), przy czym jej ostatni odcinek dochodzi do przystanku 1, czyli miejsca gdzie ścieżka się rozpoczyna.

Las malowniczo położony na ciekawie ukształtowanym stoku Płaskowyżu Rybnickiego, opadającego do doliny Odry, na południe od Brzezia. W większości porośnięty przez sosny, można tu znaleźć rzadkie rośliny: lilię złotogłów, skrzyp olbrzymi i zimowit jesienny.

Na ścieżce można poruszyć następujące zagadnienia:

  • rozpoznawanie gatunków roślin;
  • rozpoznawanie gatunków zwierząt;
  • budowa i funkcjonowanie ekosystemu: lasu;
  • inne: poznanie cech siedliskowych buczyny, grądu, łęgu, dąbrowy, urozmaicona rzeźba terenu

Źródło: katowice.lasy.gov.pl
 

Ścieżka prowadzi przez najciekawsze fragmenty lasu i może przynieść wiele przyjemnych wrażeń. / Fot. Nadleśnictwo Rybnik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię