Ścieżka zaczyna się u podnóża skał „Szwajcaria Lwówecka”. Kamiennymi schodami wspinamy się do pierwszego przystanku, gdzie z umieszczonej tam tablicy dowiadujemy się ciekawych wiadomości o formacji skalnej jaka jest Szwajcaria Lwówecka. Jest to najwyższa naturalna piaskowcowa formacja skalna – poza Górami Stołowymi w całych Sudetach.

Nazwa ścieżki
Ścieżka przyrodniczo-dydaktyczna "Szwajcaria Lwówecka" (Siedziba Nadleśnictwa Lwówek Śląski
59-600 Lwówek Śląski , ul. Obrońców Pokoju 2
Tel. 757823380; 7824322 ; 7824786 /fax/
e-mail:[email protected])
Długość ścieżki
0,8 km
Czas przebycia
40 min.
Trasa (miasta)
Ścieżka usytuowana jest w zasięgu terytorialnym miasta Lwówek Śląski, biegnie przez lasy porastające wzgórze należące do pasma Leśnicy.
Opis (krótki)
Ścieżka dydaktyczno-przyrodnicza "Szwajcaria Lwówecka została utworzona przez Nadleśnictwo Lwówek Śląski w 80-rocznicę powstania Lasów Państwowych.
 
Powstała ona przy udziale Urzędu Miasta i Gminy Lwówek Śląski, Starostwa Powiatowego oraz PTTK Odział "Ziemi Lwóweckiej" w Lwówku Śląskim.

Ścieżka usytuowana jest w zasięgu terytorialnym miasta Lwówek Śląski, biegnie przez lasy porastające wzgórze należące do pasma Leśnicy.

Trasa ścieżki składa się z 8 przystanków wyposażonych w tablice edukacyjne i miejsca wypoczynku.

Ścieżka zaczyna się u podnóża skał "Szwajcaria Lwówecka". Kamiennymi schodami wspinamy się do pierwszego przystanku, gdzie z umieszczonej tam tablicy dowiadujemy się o formacji skalnej jaką jest Szwajcaria Lwówecka. Jest to najwyższa naturalna piaskowcowa formacja skalna – poza Górami Stołowymi w całych Sudetach.
 
Częściowo po trasie ścieżki biegnie żółty szlak turystyczny, który wiedzie nas do najwyższego punktu widokowego na jednej z baszt skalnych. Szlak żółty prowadzi do malowniczego miasteczka Wleń (czas przejścia ok. 4 h).

Ścieżka przygotowana została z myślą o młodzieży szkolnej i  turystach indywidualnych. Na kolejnych przystankach dowiedzieć się możemy o roli, jaką człowiek odgrywa będąc gościem w lesie, jak jego zachowanie może mieć wpływ na las i jego mieszkańców.
Spacerując po ścieżce, możemy poszerzyć naszą wiedzę na temat ptaków gniazdujących w tutejszych lasach i ich pożytecznej roli w walce ze szkodliwymi owadami.

Na kolejnych przystankach możemy sprowadzić naszą wiedzę na temat drzew wokół nas; czy potrafimy je rozpoznać odróżnić i co o nich wiemy.

Spacer ścieżką stwarza też okazję do zapoznania się z pracą leśnika: dowiemy się jak powstaje las, jak jest odnawiany, pielęgnowany i ochraniany.

Na ostatnim przystanku znajduje się punkt widokowy z panoramą Ziemi Lwóweckiej oraz miejscem odpoczynku.

Źródło: RDLP Lwówek Śląski

 

Jest to najwyższa naturalna piaskowcowa formacja skalna – poza Górami Stołowymi w całych Sudetach. / Fot. RDLP Wrocław

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię