Ścieżka usytuowana jest na terenie leśnictwa Przyborowo, w odległości 5,5 km od Kowala, w Leśnym Kompleksie Promocyjnym „Lasy Gostynińsko-Włocławskie”. Trasa ścieżki liczy 3,5 km i podzielona jest na etapy prowadzące do dziewięciu obiektów przyrodniczo-dydaktycznych. Przeznaczona jest wyłącznie do ruchu pieszego.

Nazwa ścieżki Ścieżka przyrodniczo-leśna „Kukawy“
(Nadleśnictwo Włocławek
ul. Ziębia 13
87-800 Włocławek
tel./fax 054 234-98-00, 054 234-92-81
e-mail: [email protected])
Długość ścieżki 3,5 km
Czas przebycia  
Trasa (miasta)  
Opis (krótki)

Pokonanie całej trasy i zapoznanie się z poszczególnymi obiektami zajmuje, w zależności od celu zajęć, od 3 do 5 godzin. Początek ścieżki znajduje się przy szkółce leśnej "Kukawy". Tam też przygotowano parking, na którym można zostawić samochód lub inny pojazd i chwilę wypocząć. Na trasie ścieżki można prześledzić wszystkie fazy rozwojowe drzewostanów, zaczynając od wyhodowania sadzonek drzew leśnych i krzewów w szkółce, przez uprawy leśne, młodniki, drągowiny – do drzewostanów dojrzałych. Podczas wędrówki można zobaczyć różne typy drzewostanów – od ubogich gatunkowo do bogatych i zróżnicowanych pod względem budowy, wieku i składu gatunkowego, wraz z charakterystycznym dla nich światem zwierzęcym.

Przystanki na trasie ścieżki:

  1.     Szkółka leśna
  2.     Uprawa leśna na pożarzysku
  3.     Różne typy drzewostanów
  4.     Fazy rozwojowe borów sosnowych
  5.     Użytek ekologiczny
  6.     Jezioro Dzilno
  7.     Lasy wilgotne
  8.     Paśnik dla zwierząt
  9.     Remiza leśna dla ptaków

Źródło: Nadleśnictwo Włocławek

Na trasie ścieżki można prześledzić wszystkie fazy rozwojowe drzewostanów, zaczynając od wyhodowania sadzonek drzew leśnych i krzewów w szkółce, przez uprawy leśne, młodniki, drągowiny – do drzewostanów dojrzałych. / Fot. www.torun.lasy.gov.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię