Ministerstwo Środowiska rozpoczęło kolejną edycję kampanii pod hasłem ?Nie zaśmiecaj swojego sumienia?. W ramach akcji strażacy ?gaszą? palące problemy ekologiczne, a anioły odwiedzają małe miasteczka i wsie, edukując z zakresu zachowań proekologicznych.

Po sukcesie emisji spotów edukacyjnych, w których  sympatyczny ksiądz nawoływał do niezaśmiecania swojego sumienia, czas pójść o krok dalej. Jesienią w całej Polsce pojawią się Eko-Anioły, które będą pomagać Polakom w zerwaniu z grzechami ekologicznymi.

Dotychczas w ramach kampanii “Nie zaśmiecaj swojego sumienia” Ministerstwo Środowiska zwracało uwagę na problemy związane ze śmieciami: ich palenie w domowych piecach, wyworzenie do lasu czy brak segregacji. Teraz aangażujemy Polaków w aktywne działanie i ekologiczne postepowanie ze śmieciami.

Zatroskany kaznodzieja przekonywał Polaków, że jest coś takiego jak grzech ekologiczny. Teraz prawdziwa armia anielskich pomocników pokaże, jak aktywnie unikać tego grzechu.

Anielskie podpowiedzi będą przybierały bardzo różną postać.

Polskie wsie i miasteczka odwiedzą skrzydlaci strażacy, którzy będą namawiać do wspólnego gaszenia palących problemów ekologicznych, eko-animatorzy w setkach szkół zaproponują przerwę w śmieceniu – czyli pokażą, jak wiele dobrego dla środowiska naturalnego można zrobić w trakcie jednej przerwy. Anioły zawitają także do Stokrotek. W tej sieci sklepów będzie można włączyć się w poszukiwanie przepisu na ekologiczne gospodarstwo domowe. Z kolei anielski kwartet zainspirował reżysera i dyrektora artystycznego Teatru A z Gliwic  do stworzenia komedii edukacyjnej, która zostanie wystawiona w 16 miejscach w Polsce. Anioły odwiedzą także pomniki wiecznego zaniedbania i będą tropić wszelkie przejawy grzechów ekologicznych. W sumie rEKOlekcje obejma ponad 400 miejscowości w całej Polsce. Zapowiada się niezwykle aktywny październik.

W ramach rEKOlekcji zostaną zrealizowane między innymi:

    * Przedstawienia teatralne – „Eko-Komedia”, która zawita do 16-tu miejscowości w całym kraju. Trzy grupy teatralne zaprezentują widowisko kabaretowe z mocnym edukacyjnym przesłaniem. Scenariusz przedstawienia stworzył reżyser Teatru A Mariusz Kozubek. Treść i jej aktorska interpretacja nie tylko bawią, ale przede wszystkim pokazują, jak bardzo ważne problemy ekologiczne zależą od naszych małych, codziennych decyzji. Przedstawienia mają charakter interaktywny, zawierają elementy angażujące publiczność i elementy konkursowe. Pierwsze spektakle już w najbliższy weekend w: Brześciu Kujawski, Rykach i Kępnie.
    * Animacje w szkołach – kilkaset szkół na terenie całego kraju odwiedzą Eko-animatorzy, którzy będą poprzez proste zadania i konkursy przekazywać proste podpowiedzi – co można zrobić, aby w łatwy sposób poprawić stan środowiska naturalnego. Eko-animatorzy prowadzą także fotoblogi ze swoich działań.
    * Anioły w Stokrotkach – w ponad 90-ciu sklepach sieci Stokrotka w sobotnie przedpołudnia będziemy wspólnie szukać pomysłów na bardziej przyjazne środowisku prowadzenie domów.
    * Do akcji włączą się także drużyny strażackie. Dzielnym strażakom dodamy skrzydeł w edukowaniu lokalnej społeczności. W wybranych miejscowościach strażacy będą zapraszać do wspólnego gaszenia palących problemów ekologicznych i przekazywać pomysły na to, co należy robić z odpadami, których nie wolno palić w piecu.
    * Przewidujemy także działania-niespodzianki – warto być czujnym, bo w październiku będzie można się natknąć na Eko-gigantów pod pomnikami wiecznego zaniedbania!

Kampania jest realizowana przez Grupę Eskadra. Firma została wyłoniona na drodze przetargu. Grupa Eskadra jest w całości odpowiedzialna za ten etap kampanii, zarówno za koncepcję, jak i jej realizację.
 
Więcej: www.ekoanioly.wordpress.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię