Quest to wyprawa odkrywców to ciekawy sposób na pokazanie walorów przyrodniczych, turystycznych i historycznych danego terenu. Jest to zabawa polegająca na poruszaniu się w terenie zgodnie ze wskazówkami podanymi w tekście. Uczestnik wyprawy otrzymuje Kartę Wyprawy, na której wierszowane wskazówki prowadzą do celu. W trakcie wycieczki należy rozwiązywać zagadki i wpisywać poprawne odpowiedzi na przygotowanych Kartach. Poszczególne odpowiedzi pomagają w odszyfrowaniu hasła.

Quest w poszukiwaniu wiosny: ?Spring day on Wolin Island? powstał w związku z realizacją przez szkołę projektu ?Have fun, be a nature fan? programu English Teaching . W queście, który odbył się 21 marca 2013r. wzięli udział uczniowie szkoły w Wapnicy oraz zaproszeni goście z innych szkół wyspy Wolin.

Wiosenny quest był już drugą tego rodzaju inicjatywą w Szkole Podstawowej w Wapnicy. Poprzedni miał miejsce w roku 2012 z okazji obchodów Dnia Ziemi.

Questy z całej Polski można znaleźć na stronie:
www.wyprawyodkrywcow.pl
www.questing.pl

Materiały zostały przesłane przez Panią Iwonę Iwona Samołyk, nauczyciela przyrody i języka angielskiego ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wapnicy.

Fot. www.freeimages.com/Ove Topfer

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię