W Poznaniu trwa akcja „Puszka dla maluszka” polegająca na zbieraniu aluminiowych puszek, z których dochód zostanie przeznaczony na zakup leków ratujących życie dzieci w Afryce. Jej organizatorem jest Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio?.

Za zebrane pieniądze fundacja kupi lekarstwa dla najmłodszych pacjentów szpitali misyjnych oraz przychodni. Akcja potrwa do końca października.

Aby pomóc należy zebrać puszki oraz dostarczyć je do siedziby fundacji (ul. Gruwaldzka 86, Poznań) lub sprzedać w swoim miejscu zamieszkania, a środki wpłacić na konto fundacji z dopiskiem "Puszka dla maluszka".

To druga odsłona akcji. Przed rokiem dzięki uczestnikom zbiórki z Wielkopolski i różnych części kraju zakupiono trzy inkubatory służące ratowaniu kameruńskich wcześniaków. Jak przypominają organizatorzy akcji „Puszka dla maluszka”, każdego roku z powodu zapalenia płuc, malarii, biegunek, odry czy tężca w Afryce umierają miliony dzieci.

Fundacja Pomocy Humanitarnej "Redemptoris Missio" jest również organizatorem akcji "Ołówek dla Afryki". W ramach prowadzonej na początku roku zbiórki udało się zgromadzić kilkaset tysięcy ołówków i długopisów dla afrykańskich dzieci.

Źródło: kampaniespoleczne.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię