Lubisz podglądać ptaki? Portal edukacji ekologicznej ZielonaLekcja.pl i Fundacja Kocham Polską Przyrodę zapraszają do udziału w konkursie fotograficznym pt. „Ptasia Biesiada”. Konkurs rozpoczyna się dzisiaj, a na Wasze prace czekamy do 15 marca!

Zadaniem uczestników jest sfotografowanie ptasich odwiedzin w karmniku.  Do wygrania barwne książki o skrzydlatych przyjaciołach autorstwa znanego ornitologa – Andrzeja G. Kruszewicza.

Konkurs odbywa się w trzech kategoriach wiekowych:
1) dzieci do 10 lat
2) dzieci i młodzież 11-15 lat
3) młodzież 16-20 lat

Aby wziąć udział w konkursie, należy zapoznać się z regulaminem i do 15 marca 2011 r. nadesłać drogą mailową na adres [email protected] jedno zdjęcie przedstawiające ptaka (lub ptaki) korzystające z karmnika. Zdjęcie proszę dodać jako załącznik, podpisując je wedle wzoru: nazwisko_imie, np. kowalska_anna.
W treści maila proszę podać tytuł zdjęcia, imię i nazwisko, wiek i  adres korespondencyjny oraz zgodę na wykorzystywanie zdjęć przez Organizatorów (treść oświadczenia jest zawarta w regulaminie – regulamin zamieszczony jest pod regulaminem).

Jury oceni prace i ogłosi wyniki do 15 kwietnia 2011 r. na portalu ZielonaLekcja.pl i na stronie Fundacji Kocham Polską Przyrodę.

Nagrody

Autorom najlepszym prac zostaną przyznane nagrody książkowe, ufundowane przez MULTICO Oficynę Wydawniczą.

  • W kategorii wiekowej do 10 lat, nagrodami jest sześć książek pt.  ?Andrzej Kruszewicz opowiada o ptakach?, format: 23 x 26 cm, liczba stron: 108 stron, oprawa: twarda, typ publikacji: album. Jest  to autorska opowieść o naszych skrzydlatych przyjaciołach. To wspaniała książka dla całej rodziny. Barwne historie o życiu i zwyczajach ptaków uzupełniają zdjęcia wykonane przez najlepszych fotografów. Jej dodatkowym atutem jest przystępna cena. Ptaki towarzyszą autorowi w codziennym życiu, co sprawia, że historie o nich wzbudzają w czytelnikach niezwykłe emocje
  • W kategorii wiekowej 11-15 lat, nagrodami są cztery książki pt. „Pomagamy ptakom”, autorstwa Andrzeja G. Kruszewicza, format: 17 x 25 cm, liczba stron: 64, oprawa: twarda, typ publikacji: poradnik. Dokarmianie – dokarmiajmy ptaki, ale mądrze, tak aby nie czynić im szkody. Budki lęgowe – wykonanie budki lęgowej, w której osiedlą się ptaki, tylko na pozór jest proste. Przyjazny ogród – jeśli chcemy mieć ptaki wokół nas, to pomóżmy im osiedlić się w naszym sąsiedztwie.
  •  W kategorii wiekowej 16-20 lat, nagrodą jest jedna dwutomowa pozycja ?Ptaki Polski tom I i II – kompletautor dr Andrzej G. Kruszewicza, format: 24,5 x 30,5 cm, liczba stron: I – 392; II – 264, oprawa: twarda, typ publikacji: album. Jest to kompletna wiedza o ptakach, ptasim życiu, zwyczajach i charakterach. Pasjonujace opowieści dr. Andrzeja Kruszewicza wzbogacają aż trzy płyty CD z głosami ptaków, dołączone do obu tomów. „Ptaki Polski” to książki, które już dziś mają zapewnione miejsce w kanonie literatury przyrodniczej w Polsce.

Zapraszamy do udziału w konkursie!

Organizatorzy:

 Fundator nagrody:

Nagroda w kategorii wiekowej 16-20 lat.

Nagroda w kategorii wiekowej 11-15 lat.

Nagroda dla uczestników startujących w kategorii wiekowej do 10 lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię