Ptasi harmider o poranku, szczególnie w okresie wiosennym, jest czymś, o czym śpiochy zapewne nie mają pojęcia. Może więc „poświęcić” jeden dzień w roku, wstając przed świtem i w ramach krótkiego spaceru, wyjścia na balkon, przed dom i posłuchać? Zwłaszcza, że nadarza się nie lada okazja – Międzynarodowy Dzień Porannych Treli.

Impreza jest cyklicznie organizowana The Wildlife Trust for Birmingham i the Black Country. Przyłączyć można się indywidualnie poprzez stronę organizatora, bądź też
uczestnicząc w wyjściach wraz z nami.

Międzynarodowy Dzień Ptasi Treli o Świcie jest  wydarzeniem, które pierwszy raz  miało miejsce w Angli, w Birmingham. W rezerwacie Moseley Bog związanym z historią min. autora  "Władcy Pierścieni" J. R. R. Tolkiena . Odbyło się ono w roku 1984 pod patronatem Urban Wildlife Trust. Tradycyjnie ma swój czas w pierwszą niedzielę maja. W tym roku przypada na 2 dzień tego miesiąca.

Serdecznie zapraszamy do zgłaszania zorganizowanych wyjść celem umożliwienia przyłączenia się miłośników ptasiego śpiewania, wszak w grupie raźniej!!
Można tego dokonać poprzez stronę projektu Stowarzyszenia Przyrodniczego "CIS": www.badaniaprzyrody.pl bądź też rejestrując się na stronie projektu: www.idcd.info.

Wydarzenie w ramach Międzynarodowego Dnia Poranych Treli Stowarzyszenie Przyrodnicze CIS organizuje wydarzenie ornitologiczne – spacer o brzasku w celu posłuchania porannych treli/

Goworów – woj. dolnośląskie
2 maja 2010
Początek: 05.30
Lokalizacja: Goworów 39
Goworow 39, 57-530 Miedzylesie

Kawa albo herbata dostępna po spacerze.

Kontakt: Darek Jesionowski, Robert Grzesik
E-mail    [email protected], [email protected]
Telefon 48 748 13 68 18

Źródło:  www.idcd.info, Stowarzyszenie Przyrodnicze "CIS"

Tego dnia zostaną zorganizowane spacery dla miłośników ptasiego śpiewu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię