IV Powiatowy Konkurs Ekologiczny pod hasłem ?Dla siebie i dla Ziemi? odbędzie się dzisiaj o godz 10.00 w sali 306.

Dyrekcja II LO oraz nauczyciele organizatorzy pani mgr Bogumiła Bąk i pani mgr Elżbieta Kilijan – autor testu konkursowego, serdecznie zapraszają młodzież szkół gimnazjalnych powiatu raciborskiego i opolskiego do udziałau w kolejnej edycji. Patronat  nad konkursem objął  Starosta Powiatu Raciborskiego oraz Prezydent  Miasta Racibórz.

Laureaci otrzymają nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo oraz książkowe ufundowane przez Fundację Silesia. Laureaci konkursu mogą doliczyć sobie dodatkowe punkty przy rekrutacji. Mamy nadzieję, ze tegoroczna edycja konkursu będzie się cieszyć równie dużym zainteresowaniem gimnazjalistów i stanie się okazją sprawdzenia wiedzy z zakresu ekologii i sozologii oraz okazją zapoznania się z ofertą edukacyjną przygotowaną  przez nasze liceum.

Konkursowi ekologicznemu towarzszyć będzie już po raz czwarty "Śniadanie ekologiczne" – 2010, którego celem jest promowanie zdrowej żywności. Tegoroczny poczęstunek dla gości- uczestników konkursu ekologicznego, uczniów i nauczycieli naszego liceum przygotuje klasa I b ze swoją wychowawczynią panią Judytą Bortel oraz pomysłodawca i organizator akcji pani Bogumiła Bąk. Projekt "Śniadanie ekologiczne”, który bardzo podoba się społeczności szkolnej może zostac zrealizowany dzięki życzliwości wielu lokalnych firm SM. Racibórz,ZPC Mieszko, właścicielom piekarni, sklepu ogrodniczo- warzywniczego, restauracji "Przy kominku” oraz uczniom i nauczycielom, którzy podarowali własne produkty. 

Mamy nadzieję, ze tegoroczna edycja konkursu będzie się cieszyć równie Konkurs stanie się okazją sprawdzenia wiedzy z zakresu ekologii i sozologii.

Uczestnicy akcji wraz z pomysłodawczyniami. / Fot. Bogumiła Bąk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię