„Przyroda liczy na Ciebie” to kolejny projekt edukacyjny realizowany przez wydawnictwo pwn.pl. Tym razem wspólnie z Partnerem ? Fundacją ?Pro terra? Centrum Edukacji Ekologicznej dla Zrównoważonego Rozwoju. Projekt jest współfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Akcja dotyczy ekologii, zrównoważonego rozwoju i mądrego gospodarowania zasobami naturalnymi. Adresowana jest do gimnazjalistów z wielkopolskich szkół. Na projekt składają się warsztaty, konsultacje, promocja w mediach i konkurs z nagrodami.

Konkurs ph. „Przyroda liczy na Ciebie” jest skierowany do 5-15 osobowych zespołów uczniów/uczennic. Zadaniem zespołu jest opracowanie zestawu zadań związanych z ekologią i zrównoważonym rozwojem. Przewidziano nagrody dla najlepszych zespołów (wycieczka, sprzęt cyfrowy dla szkoły) oraz nagrody indywidualne – dla autorów najciekawszych zadań.

Częścią konkursu jest promocja w mediach – planujemy opublikować najciekawsze materiały – razem z danymi autorów i szkoły! Wręczenie nagród nastąpi podczas uroczystej gali połączonej ze sprawdzianem wiedzy ekologicznej dla wielkopolskich VIP-ów. W projekcie przewidziano też konsultacje dla zainteresowanych szkół i warsztaty – na miejscu w szkole! (Uwaga liczba miejsca na warsztaty jest ograniczona! Należy pilnie nadesłać zgłoszenie).

Bieżące informacje o projekcie publikowane będą na stronie www.przyroda-pwn.pl. Zgłoszenie do projektu zawierające dane szkoły, dane nauczyciela/opiekuna zespołu szkolnego i dane kontaktowe należy przesłać do 10 kwietnia na adres: [email protected]. (Uwaga odrębnym zgłoszeniem będzie zgłoszenie zadań w konkursie „Przyroda liczy na Ciebie”).
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię