Nadarza się wspaniała okazja dla wszystkich, którzy chcą żyć ekologicznie, którzy lubią chomikować nawet to, co przestało działać lub właśnie postanowili przestać chomikować! Zbiórce elektrostaroci będą towarzyszyły wykłady i warsztaty budowania Elektrośmieciowego Statku Kosmicznego.

KOSMICZNE ATRAKCJE W RAMACH RODZINNEJ NIEDZIELI! warsztaty 13.10.2013

Termin: 13 października, niedziela
Czas: 10:00 – 16:00
Miejsce: Concordia Design
Wstęp: Wolny

Fundacja Aeris Futuro wraz ze Stowarzyszeniem Noga Dzika i partnerami zapraszają na Dzień ElektroReKracji wszystkich, którzy chcą żyć ekologicznie, lubią nietuzinkowe przedmioty i wzornictwo, lubią chomikować nawet to, co przestało działać lub właśnie postanowili przestać chomikować. Zapraszamy także wszystkie dzieci! Poznaj zasadę 3R – reduce, reuse, recycle.

Możesz zabrać ze sobą zalegające w domu zuzyte baterie, żarówki lub większe elektrosprzęty. Wiemy, co z nimi zrobić.

Harmonogram:
RODZINNA NIEDZIELA W KOSMOSIE!
Godziny: 10.00-11.30, 11.30-13.00,13.00-14.30, 14.30-16.00

Tym razem z elektrośmieci stowrzymy Statek Kosmiczny R400, którym udamy się na planetę wiecznej szczęśliwiości-Junkersus.

Ze starych komputerów, mikserów, elektrycznych wiatraczków, suszarek, głośników, tosterów, odkurzaczy zbudujemy machinę, której funkcja podobnie jak kształt zadziwią każdego śmiałka, który odważy się wejść na pokład. Będzie to pierwszy na świecie pojazd, teleportujący na 5 sekund „kosmonautę” do nieodkrytej jeszcze planety Junkersus.

 Podłączając odpowiednie kabelki, do zdawałoby się niepasujących do siebie urządzeń, przekładając rurki od odkurzaczy do telefonów, przykręcając klawiaturę do wiertarki, czy montując transformator do adapteru stworzymy machinę, która pędząc stokrotnie szybciej od światła przeniesie nas do całkowicie innej rzeczywistości. Do planety Junkersus, na  której na 5 sekund spełniają się wszystkie marzenia.

Uwaga! Ilość miejsc jest ograniczona.
Zapisy: [email protected]

Partner: Stowarzyszenie MISIETUPODOBA

TARG WYMIANY ELEKTROSTAROCI
Godz. 10.00 – 13.00
Wspaniała okazja, aby dać elektostarociom drugie życie, aby pozbyć się starych sprzętów lub zdobyć perełki elektrotechniki.

Przynieście sprzęt elektryczny i elektroniczny, którego nie potrzebujecie i wymieńcie na inny sprzęt lub na świeże owoce; przynieście też sprzęty w fatalnym stanie – przekażemy je na Gratowisko lub naprawimy na miejscu z naszą Złotą Rączką.

Niektóre z elektrostaroci, które będzie można zdobyć na targu prezentujemy na stronie https://www.facebook.com/pages/NOGA-DZIKA/106636246048242?fref=ts
Partner targu: Babiląd www.babilad.pl

ART TECH DESIGN – WERNISAŻ
Godz. 12.00
Fundacja Aeris Futuro zaprasza na wernisaż konkursu ART TECH DESIGN, który promuje kreatywne i techniczne koncepcje ponownego wykorzystania oraz upcyklingu elektroodpadów  bądź też odzyskanych z nich poszczególnych surowców. Zobaczymy unikatowe, zaskakujące i piękne prace  i przedmioty powstałe z elektroodpadów. Wystawę będzie można oglądać do 19 października 2013

Na wystawie prace między innymi: Katarzyny Barc, Konrada Bryndy, Roberta Buchty, Michała Ciąćki, Kasi Fijałkowskiej, Joanny Kongstad, Kariny Królak, Pauliny Łoś, Anity Norek, Maćka Pawelskiego, Moniki Skorupskiej, Tomasza Smutek, Marcina Szneidera.

Wernisaż uświetni muzyka na żywo zespołu Panoptikum.

www.elektrorekreacje.pl
www.aerisfuturo.pl
www.facebook.com/ZespolPanoptikum

WYKŁADY WOKÓŁ RECYCKLINGU I EKOLOGII:
13.00 – „Dalsze życie odpadów elektrycznych i elektronicznych” –  specjalista z Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Poznaniu
Wszystko, czego ciągle nie wiemy  o segregowaniu i późniejszym losie naszych odpadów. Jakie można przetwarzać odpady elektryczne i elektroniczne. Praktyczny kurs segregowania odpadów domowych.

13.30 – wykład Krzysztofa Kalitki "Rewitalizacja vs. recycling – radość z odzyskania zupełnie jeszcze dobrych idei".
Bardzo ciekawie zapowiadający się wykład o grzebaniu w śmietniku cywilizacji, o tym, co wyrzucamy do śmietnika historii. Usłyszymy między innymi o dwóch wielkich ideach współczesności Frankenstein vs zombi, ożywiać zmarłe czy przetwarzać w coś innego.

14.00 – wykład Anny Mularczyk-Meyer "Minimalizm – asceza, obsesja rzeczy czy sposób na lepsze życie?"
Minimalizm stał się modny, sporo się o nim pisze i rozmawia. Czy to tylko sezonowa moda, hipsterska poza czy może coś głębszego, czym warto zainteresować się na dłużej? Narosło wokół niego sporo nieporozumień i stereotypów. Czy każdy może być minimalistą? Na czym to naprawdę polega? O założeniach minimalizmu, mitach i praktyce oraz o tym, co może wnieść w codzienne życie. Opowie Autorka blogu http://www.prostyblog.com/

Organizatorzy: Fundacja Aeris Futuro, Stowarzyszenie Noga Dzika, Concordia Design
Patroni:  Concordia Design, Babiląd, Misietupodoba, ZZO
Patroni Medialni: jestemeco.pl, ekologia.pl, Recykling, zielonalekcja.pl, e!stilo, Design Attack

Dofinansowano ze środków z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Wstęp wolny!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię