Fundacja Europejskie Centrum Ziemi oraz Wydział Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Jagiellońskiego zapraszają na konferencję naukową „Dzień dla puszczy”,
poświęconą Puszczy Białowieskiej, problematyce jej ochrony oraz programowi NATURA 2000.

Konferencja odbędzie się w piątek 2 grudnia 2011 r., w godz. 11:00 – 20:00, w auli (sala PO.1.1) Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Jagiellońskiego na ul. Gronostajowej 7 w Krakowie. Wstęp wolny.
 
W ramach ogłoszonego przez ONZ Międzynarodowego Roku Lasów konferencja zostanie w szczególności poświęcona ostatniemu pierwotnemu lasowi Europy – Puszczy Białowieskiej i jej ochronie, oraz Europejskiej Sieci Ekologicznej NATURA 2000. Temat ten zostanie ujęty w sposób  uwzględniający różne aspekty, zarówno przyrodnicze jak i ekonomiczne, kulturowe i filozoficzne. Celem konferencji jest znalezienie odpowiedzi na pytanie: Po co nam dzika przyroda i jak ją chronić dla przyszłych pokoleń? Konferencja umożliwi spotkanie i wysłuchanie wybitnych polskich przedstawicieli świata nauki i kultury.

Oprócz wykładów i prezentacji multimedialnych, na uczestników czekają także: ogłoszenie pierwszych wyników ogólnopolskiego konkursu internetowego ARBORES VITAE z wręczeniem atrakcyjnych nagród, prezentacja kampanii „NATURA 2000. Poczuj to!”, której ambasadorką jest Katarzyna Nosowska oraz pokaz znakomitego filmu znanych i cenionych na świecie polskich fotografików i filmowców przyrody Bożeny i Jana Walencików.  
 

Konferencja towarzyszy wystawie wielkoformatowych zdjęć pt. „ARBORES VITAE – Ostatnia taka puszcza”, której edycja plenerowa odbyła się z sukcesem pod Wawelem, a jej odsłona zimowa prezentowana będzie w Galerii Krakowskiej od początków grudnia 2011 r. do końca lutego 2012 r.

Szczegółowy program konferencji i więcej informacji: www.arboresvitae.eu oraz na profilu Europejskiego Centrum Ziemi na facebooku.

 
 
 

Mistyczne piękno tego miejsca ukazano na 100 wielkoformatowych zdjęciach autorstwa wybitnego fotografika i dokumentalisty Jana Walencika. / Fot. Jan Walencik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię