Konkurs „Poprzez film i fotografię poznaję przyrodę” skierowany jest do wszystkich miłośników przyrody, których pasją jest fotografowanie i tworzenie filmów. Tematem zdjęć i filmów jest szeroko pojęta przyroda Polski, w tym krajobrazy regionalne, ciekawostki przyrodnicze, ukształtowanie terenu, uroki polskiej wsi, obszary chronione, formy ochrony przyrody itp.

Każdy z autorów prac jest zobowiązany tak wykonać swoje dzieło, aby nie niszczyć przyrody i zachować etykę obserwatora, filmowca i fotografa przyrody. Każda praca, która w jakiś sposób naruszy etykę obserwatora przyrody zostanie zdyskwalifikowana.

Do udziału w tym niepowtarzalnym konkursie zaproszeni są wszyscy miłośnicy przyrody od IV klasy szkoły podstawowej aż do ostatniego roku studiów. Spośród nadesłanych prac (zdjęć i filmów) wybrani zostaną zwycięzcy z każdej kategorii wiekowej.

Uczestników obowiązuje podział wiekowy na cztery kategorie:

I kategoria – dzieci ze szkół podstawowych (klasy IV-VI)
II kategoria – młodzież ze szkół gimnazjalnych (klasy I-III)
III kategoria – młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych (klasy I-III)
IV kategoria – studenci (do 25-go roku życia)

Na prace konkursowe organizatorzy czekają do 5 maja 2010 r. Prace konkursowe zostaną poddane publicznej ocenie.

Rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników nastąpi do końca maja 2010 roku, a uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu nastąpi podczas Festiwalu Ekologicznego.

Organizatorem konkursu jest Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej. Bliższe informacje, regulamin i formularz zgłoszenia dostępne są na stronie internetowej http://mlodzitejziemi.pl/.

 
 

Plakat konkursu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię