Zakończyła się V edycja programu edukacyjnego ?Bezpieczna Energia RWE?. W zajęciach ?Bezpieczna Energia RWE? uczestniczyły szkoły podstawowe z Warszawy i województwa podlaskiego.

Program rekomenduje Mazowieckie Kuratorium Oświaty.  Koszt materiałów edukacyjnych i pomocy dydaktycznych pokrywa Fundacja RWE w Polsce. Udział w programie jest bezpłatny. Podczas pięciu dotychczasowych edycji ponad 27 tysięcy dzieci dowiedziało się jak bezpiecznie korzystać z energii elektrycznej.

„Bezpieczna Energia RWE” to program edukacyjny, przeznaczony dla 7-latków, realizowany przez Fundację RWE w Polsce od 2005 roku na terenie Warszawy. Od marca 2009 roku w programie biorą udział również uczniowie z województwa podlaskiego, gdzie RWE wybudowało Park Wiatrowy Suwałki. Udział w akcji jest bezpłatny, koszty materiałów edukacyjnych i pomocy dydaktycznych pokrywa Fundacja.

Od pięciu lat w zajęciach przeprowadzonych w ramach programu wzięło udział ponad 27 tysięcy dzieci. Program jest rekomendowany przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty. Honorowy patronat nad akcją objął również Podlaski Kurator Oświaty.

Realizując nasz program edukacyjny, poprzez zabawę uczymy najmłodszych skąd bierze się prąd, jakie ma właściwości i do czego jest nam potrzebny – mówi Iwona Jarzębska, rzecznik RWE Polska. – Przede wszystkim jednak dążymy do tego, aby uświadamiać zagrożenia, jakie ze sobą niesie nieostrożne korzystanie z urządzeń elektrycznych. Mamy nadzieję, że dzięki włączeniu nauczycieli i rodziców do naszej akcji, wspólnym wysiłkiem doprowadzimy do ograniczenia liczby wypadków.

Fundacja RWE zachęca nauczycieli do zgłaszania swoich szkół do programu, oferując bezpłatne wsparcie dydaktyczne w postaci scenariuszy zajęć lekcyjnych, kart pracy, plansz i książeczki „Bezpieczna Energia RWE”. Przewodnikami dzieci po świecie elektryczności są Kontrolka i Wolterek, bohaterowie towarzyszących programowi materiałów. Podczas sześciu lekcji dzieci dowiadują się czym jest prąd, jakie urządzenia domowe funkcjonują dzięki niemu i w jaki sposób można bezpiecznie z nich korzystać. Scenariusze zajęć zostały opracowane przez nauczycieli, konsultantów z Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz pracowników RWE Polska.

Program w sposób obrazowy, konkretny i jasny przedstawia problemy i pojęcia, które siedmiolatek jest w stanie przyswoić – mówi Marta Mielziuk, nauczycielka ze szkoły podstawowej nr 4 w Suwałkach. – Świetnie opracowane merytorycznie i graficznie materiały zachęcają dzieci do pracy. Scenariusze zajęć są bardzo pomocne i inspirujące do tworzenia własnych pomysłów na lekcje w zależności od możliwości uczniów.

Wszystkie dzieci przygodę z Kontrolką i Wolterkiem mogą kontynuować w domu. Na stronie www.bezpiecznaenergia.pl znajdują się gry i kolorowanki, wprowadzające dzieci w świat bezpiecznej energii – to okazja do samodzielnej zabawy, ale również włączenia w nią rodziców, rodzeństwa oraz przyjaciół.

Następna, szósta już edycja programu rozpocznie się we wrześniu 2010.
 

Przewodnikami dzieci po świecie elektryczności są Kontrolka i Wolterek, bohaterowie towarzyszących programowi materiałów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię