Cieszę się z każdej pozytywnej postawy dzieci wobec naszych braci mniejszych.– pisze Elżbieta w najnowszym odcinku swojego bloga i opisuje m.in. swoją przygodę z jeżem.

Obserwowałam w ostatnim czasie napawające radością sytuacje, kiedy uczniowie stają w obronie życia nawet małego owada, który  wleciał do klasy i zamiast, jak kiedyś jednym ruchem ręki zabijać, wypuszczają go na wolność; przenoszenia małych żabek bliżej stawu, w bezpieczne miejsce, żeby przypadkowo lub celowo nie zostały rozdeptane przez ludzi; ratowania rybek w kanale, które wyrzucił ze zbiornika silny prąd wody…

(Fragment bloga z 1lipiec br.)

Przeczytaj całość

Internetowy pamiętnik jest prowadzony przez Paną Elżbietę – zaangażowaną w edukację ekologiczną nauczycielkę oraz inicjatorkę działań dla lokalnej społeczności. Jest to zbiór przemyśleń nt. edukacji ekologicznej w szkole, a także komentarz do otaczajacej codzienności z punktu widzenia osoby, która kocha i rozumie naturę. Blog Pani Elżbiety będzie cotygodniowo aktualizowany o nowe, uporządkowane chronologicznie wpisy.

Celem bloga jest nie tylko przedstawienie światopoglądu miłośniczki ekologii, ale także zachęcenie innych osób do równie świadomej postawy względem Matki Ziemii. W przyszłości będziemy wzbogacać blogosferę portalu ZielonaLekcja.pl o pamiętniki innych inspirujących osób.

Zapraszamy!

Ostrożnie włożyłyśmy go do kartonu (byłam z córkami) i zawiozłyśmy do lecznicy. / Fot. Elżbieta

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię