Zgodnie z filozofią kaizen, małe kroki prowadzą do wielkich osiągnięć. A dzięki drobnym działaniom przyjaznym naturze, wspólnie możemy uczynić miasta miejscami lepszymi do życia. Inicjatywy Ośrodka Działań Edukacyjnych „Źródła”: kampania „Ekowyzwania „, projekt „Ekologia mieszczucha” i elektroniczny EkoKalendarz dostarczą inspiracji do codziennych działań!

Kampania Ekowyzwania jest powiązania z kalendarzem świąt ekologicznych, dostępnym na stronie www.ekokalendarz.pl. Nauczyciele i uczniowie znajdą tam przystępnie napisane artykuły, wzbogacone o liczne materiały dodatkowe. Filmy, zdjęcia, linki do dodatkowych źródeł wiedzy, ciekawostki – a wszystko po to, aby zainteresować uczniów zagadnieniami współczesnej ekologii.

Dla nauczycieli powstały pakiety edukacyjne, powiązane tematycznie ze świętami ekologicznymi, pełne pomysłów na ciekawe zajęcia i warsztaty – znajdziemy tutaj m.in. pakiety

Każdy nauczyciel, który przystąpi do projektu, będzie otrzymywał newsletter z aktualnymi pakietami, tak aby nie przeoczyć żadnego z nich.

Ale to nie wszystko! Wszystkie szkoły, które przystąpią do projektu mogą zawalczyć o tytuł Szkoły Zrównoważonej.  Szkoły, które podejmą Ekowyzwania – zaproponowane przez nas lub wymyślone samodzielnie, otrzymają specjalne dyplomy, wyróżnienia oraz upominki.

Ponadto, przez cały rok ODE Źródła będzie zapraszać  uczniów i nauczycieli do udziału w wyjątkowych wydarzeniach: spotkaniach z ciekawymi gośćmi, debatach, warsztatach ekologicznych, spacerach z przewodnikami, happeningach, pokazach filmów. Są one otwarte dla wszystkich chętnych i bezpłatne. Odbywają się w całej Polsce.

Do projektu może przystąpić nieograniczona liczba nauczycieli z każdej szkoły, niezależenie od poziomu nauczania i wykładanego przedmiotu. Materiały edukacyjne są przygotowane tak, aby każdy nauczyciel znalazł w nich coś dla siebie.

Jak zgłaszać się do projektu?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię