22 czerwca br. w Pałacu Lubostroń u podnóża Jabłowskich Gór (gmina Łabiszyn) odbyło się podsumowanie IX Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego ?Prezentacje ekologiczne Barcin 2008? oraz Gala Poezji Ekologicznej organizowane przez Stowarzyszenie Ekologiczne w Barcinie.

Nadesłane na konkurs utwory oceniało jury w składzie: Mieczysław Wojtasik (przewodniczący), Stefan Pastuszewski i Janina Drążek – członkowie oraz Ludwika Adamczyk – sekretarz. Tematyka tegorocznego konkursu została zdominowana przez jabłoń. Także kolejny tomik antologii poezji ekologicznej jest związany z tym tematem i nosi tytuł „Od rajskiego ogrodu do dzisiaj”.

W uroczystości uczestniczyło także kilkoro członków Poznańskiego Oddziału Związku Literatów Polskich: Ela Galoch (II miejsce w konkursie), Zygmunt Dekiert, Teresa Januchta (nagroda za najpiękniejszy wiersz o jabłoni), Lech Lament (wyróżnienie drukiem), Barbara Tylman (wyróżnienie drukiem). Uczestniczący w Gali poeci mogli usłyszeć swoje wiersze w artystycznym (poetycko – wokalnym) wykonaniu Romy Warmus i Sławka Chojnackiego. W antologii znalazły się również wiersze innych członków ZLP Oddział w Poznaniu – Marii Magdaleny Pocgaj (wyróżnienie) i Maksymiliana Kozłowskiego.

Źródło: www.zlp.poznan.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię