W dniach 9-10 sierpnia br. odbędzie się kolejna edycja Targów Agrobieszczady w Lesku.

Organizatorem XIII-tej edycji Targów Rzemiosła i Przedsiębiorczości p.n.: „Agrobieszczady 2008” jest Starostwo Leskie. Impreza jest wpisana na stałe w kalendarz imprez regionu oraz cieszy się z roku na rok coraz większą popularnością.

Impreza ta odbędzie przy obiektach Zespołu Szkół Drzewnych w Lesku. Patronat generalny obejmie nad nią Marszałek Województwa Podkarpackiego. Jak co roku, impreza ma na celu promowanie lokalnej przedsiębiorczości, rolnictwa i obszarów wiejskich wywodzących się przede wszystkim z terenu Bieszczad, jak również z całego Podkarpacia oraz promocji lokalnych samorządów i instytucji.

Podczas imprezy rokrocznie ma miejsce wystawa zwierząt, kiermasz rzemiosła i rękodzieła ludowego, sprzętu rolniczego i ogrodniczego, prezentacje i promocje lokalnych firm, kiermasz roślin ozdobnych i bylin, wystawa żywności ekologicznej pochodzącej z gospodarstw ekologicznych Podkarpacia oraz prezentacje kulinarne wraz
z degustacją potraw regionalnych i tradycyjnych, wywodzących się z naszego regionu. Uatrakcyjnieniem całości są występy kapel i zespołów artystycznych, plac zabaw dla dzieci.

Źródło: www.powiat-leski.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię