Trwa konkurs ?Leśne Impresje? organizowany przez Centrum Informacyjne Lasów Państwowych.

Konkurs jest otwarty dla wszystkich fotografujących:
uczniów szkół podstawowych (7 – 12 lat),
gimnazjalistów (12 – 15 lat),
licealistów i uczniów techników (15 – 20 lat).

Celem konkursu jest rozwijanie naturalnej fascynacji młodzieży światem przyrodniczym, jego różnorodnością, bogactwem i pięknem oraz wykształcenie umiejętności obserwacji najciekawszych zjawisk przyrodniczych i ich dokumentowania, a taKże zachęcanie uczniów do aktywnego i twórczego spędzania czasu.

Konkurs zostanie przeprowadzony dla dwóch grup wiekowych:
uczniowie szkół podstawowych
gimnazjaliści, licealiści i uczniowie techników.

W konkursie wezmą udział wyłącznie prace, których tematem będzie las – jego mieszkańcy, rośliny w nim występujące, zachodzące w lesie zjawiska, ludzie związani z lasem, prace leśne, itp. Przyrodnicze prace fotograficzne mogą być wykonane w dowolnej technice (fotografia barwna, czarno-biała), ale muszą być zapisane w postaci cyfrowej.

Co miesiąc, począwszy od 15 października 20008 roku do 30 maja br., będzie wybierana najlepsza praca w każdej grupie wiekowej, która zostanie nagrodzona. 15 czerwca br. spośród nagrodzonych prac zostaną wybrane 3, z każdej grupy wiekowej i nagrodzone.

Pełny regulamin konkursu jest dostępny tutaj.

Źródło: www.dzieci.erys.pl
 
 

W konkursie wezmą udział prace, których tematem będzie las, jego mieszkańcy, rośliny, zjawiska, ludzie związani z lasem, prace leśne, itp. / Fot. Dave Dyet, www.sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię