„Plastik, papier oraz szkło, segregacja to jest to!” – to hasło tegorocznego konkursu ekologicznego, organizowanego przez  Zakład Oczyszczania i Gospodarki Odpadami ?MZO?. Odbywa się on pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. 

Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży z terenu miasta Ostrowa Wielkopolskiego i organizowany jest w czterech kategoriach wiekowych: przedszkola ? dzieci w wieku 5-6 lat, szkoły podstawowe ? uczniowie klas od I do III, szkoły podstawowe ? uczniowie klas od IV do VI  oraz gimnazja.

Zadaniem przedszkolaków jest wykonanie pracy rysunkowej lub malarskiej  pod hasłem „Ekopojazd przyszłości” z wykorzystaniem odpadów segregowanych, uczniów klas I-III szkół podstawowych wykonanie projektu ekotorby z  z wykorzystaniem odpadów segregowanych, a uczniów klas IV-VI –   wykonanie projektu ekoplakietki o tematyce związanej z tytułem konkursu. Interesujące zadanie przypadło gimnazjalistom – mają oni przygotować komiks w formacie A3 o tematyce związanej z tytułem konkursu. 

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone  6 listopada 2015 r. podczas Gali Finałowej w Ostrowskim Centrum Kultury.

Fot. Depositphotos/zentock

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię