Wczoraj na Placu Zamkowym w Warszawie odbył się Piknik z Klimatem, organizowany przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy. Tegorocznym hasłem przewodnim było „Kulturalnie o niskiej emisji”. 

Podczas pikniku można było poznać pracę generatora elektrostatycznego Van Der Graaffa, wypróbować swoich sił na rowerach treningowych generujących prąd, wyprodukować swoją ekozabawkę, a także sprawdzić swoją wiedzę w konkursie z użyciem koła fortuny. Ponadto można było obliczyć swój ślad węglowy, zagrać w wielkoformatową grę planszową ?Park & Ride?, a także dowiedzieć się, co to jest carpooling.

Piknik z Klimatem organizowany jest w ramach projektu ?Partnerstwo dla Klimatu? (został zapoczątkowany w 2008 r., jako platforma współpracy i wspierania wydarzeń towarzyszących XIV Konferencji Klimatycznej COP14 w Poznaniu).

Ważnym krokiem do edukacji o tym zjawisku było podpisanie przez Miasto Stołeczne Warszawę, Veolię Energię Warszawa oraz PGNiG TERMIKA listu intencyjnego o współpracy przy kampanii edukacyjnej ?Niska emisja ? wielka sprawa?, której partnerem jest ABRYS.

Podczas tegorocznego Pikniku z klimatem, odbywającego się na Placu Zamkowym w Warszawie nie zabrakło także akcentów związanych z recyklingiem. Na stoisku Remondis Elektrorecycling z klawiatury komputerowej można było zrobić unikatową biżuterię (warsztaty prowadził Dział Edukacji Ekologicznej ABRYS) , dla dzieci przygotowano kącik plastyczny, a dorośli mogli sprawdzić swoje umiejętności w rozkręcaniu komputerów podczas IX Mistrzostw w rozkręcaniu komputerów na czas.

GALERIA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię