W sobotę, 14 czerwca br., w wiosenno-letniej oprawie, odbędzie się festyn promujący rolnictwo ekologiczne i jego produkty.

Występy zespołów muzycznych, konkursy i degustacje smacznych ekologicznych potraw to tylko nieliczne atrakcje, które czekają na odwiedzających tego dnia Rynek Mariensztacki. Imprezę poprowadzi znany dziennikarz radiowy Paweł Pawelec.

W programie przewidziano między innymi wspólne gotowanie z profesjonalnym kucharzem, który przyrządzać będzie potrawy z wykorzystaniem produktów ekologicznych, konkurs sms-owy sprawdzający wiedzę na temat żywności ekologicznej, konkurs kulinarny na smakowitą potrawę oraz ogromną edukacyjną grę planszową, w którą zagrać będą mogły całe rodziny. Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych: kolorowa dmuchana zjeżdżalnia, przejażdżka na kucyku, kącik plastyczny oraz wesołe malowanie twarzy to niespodzianki przygotowane dla milusińskich. Uwieńczeniem imprezy będzie koncert zespołu „Skaldowie”.

W spotkaniu uczestniczyć będą konsumenci, producenci i przetwórcy żywności ekologicznej, skupiające je organizacje, dystrybutorzy, pośrednicy i instytucje zaangażowane lub powiązane z tematyką rolnictwa ekologicznego. Nie zabraknie też przedstawicieli mediów. Zainteresowane osoby będą mogły degustować i zakupić produkty ekologiczne.

Festyn promujący rolnictwo ekologiczne i jego produkty
14 czerwca (sobota), godz. 12:00 – 18:00
Rynek Mariensztacki w Warszawie

Źródło: www.rolnictwoekologiczne.org.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię