Awangardowo i edukacyjnie ? tak w skrócie można opisać krakowski Ekofashion Weekend 2009, który odbył się w ubiegły weekend. Impreza miała zachęcić do mody z recyklingu i kreatywnego podejścia do używanych ciuchów oraz uwrażliwić na segregację śmieci.

Tendencje w modzie są z natury papierowe, a ich żywot zwykle nie jest dłuższy niż luksusowych magazynów, w których są prezentowane. Studenci Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie przy współpracy firm Polski System Recyklingu Organizacja Odzysku oraz MPO postanowili ten żywot papieru nieco przedłużyć, a tym samym podtrzymać tendencję na modę ekologiczną.

Sobotni Junk Fashion Show zgromadził rekordową liczbę publiczności. Modelki prezentowały m.in. kreacje ze skrzydłami, a na wybiegu dominowały kolory idygo i głębokiego fioletu. Zachwyt publiczności wzbudziła lekka i przezroczysta jak mgła papierowa suknie ślubna oraz suknia-łabędź wykonana techniką orgiami. Ubrania z tkanin z drugiej ręki były natomiast inspirowane kulturą Rosji. Pojawiły się więc błyszczące legginsy, bogate suknie dla nuworyszek oraz do dziś popularne walonki.

W trakcie pokazu ogłoszono zwycięzców „Konkursu na projekt Ekotorby”. Przedstawiciele patronów konkursu: firma Big Star oraz portal 4Girls jednogłośnie orzekli, że powinien nim zostać projekt duetu Anety i Piotra Barszczowskich – kolorowana torba zmieniająca rozmiar w zależności od potrzeb (na zdj.).

Publiczność obejrzała także edukacyjny happening na temat segregowania czystych śmieci, wykonany przez studentów Szkoły Aktorskiej SPOT. Sobotnie atrakcje poprzedziły piątkowe warsztaty przerabiania ubrań, które cieszyły się takim powodzeniem, że organizatorzy już zastanawiają się, czy nie uczynić z tego imprezy cyklicznej.

Źródło: POLSKI SYSTEM RECYKLINGU Organizacja Odzysku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię