W świecie tak bardzo zdominowanym przez człowieka zwierzęta nie poradzą sobie same ? mówi Cezary Wyszyński, prezes Fundacji Viva! ? To ludzie odpowiadają za wszystkie nieszczęścia, które je spotykają, i to ludzie muszą zachowywać się odpowiedzialnie w stosunku do nich. Ruszyła akcja ?Paka dla bezdomniaka”, dzięki której można pomoc bezdomnym zwierzętom!

Akcja daje możliwość przekazania mieszkańcom schroniska w Korabiewicach paczek żywnościowych o wartości 5 zł. Za pomocą strony Keko.pl można od 1 października przekazać dowolną ilość „pak”. Każda z nich zostanie podwojona przez producentów karmy, którzy dodadzą też inne produkty dla potrzebujących zwierzaków. Co miesiąc wszystkie zebrane i podwojone „paki” będą trafiały do schroniska, stając się realną pomocą dla mieszkających tam czworonogów.

Do grona wspierających akcję dołączyło wiele osób publicznych, które chcą mieć udział w pomaganiu bezdomnym czworonogom. Jak co roku w inicjatywę zaangażowała się Maja Ostaszewska, wieloletnia przyjaciółka Fundacji Viva!. – Akcja "Paka dla Bezdomniaka" ma przede wszystkim zapewnić zwierzętom pożywienie, ale także zwrócić uwagę na problem bezdomności wśród zwierząt. Chcemy pokazać, ze pomaganie jest łatwe i że razem  możemy wykarmić nawet taką dużą ilość psiaków, jaka znajduje się w schronisku w Korabiewicach – mówi Maja Ostaszewska.

W inicjatywę włączyły się także inne znane osoby, w tym Piotr Adamczyk, Agata Buzek, Andrzej Chyra, Magda Cielecka, Majka Jeżowska, Edyta Olszówka, Jacek Poniedziałek i Krzysztof Skiba. W sieci dostępny jest także filmik z udziałem Rafała Zbiecia z Kabaretu Moralnego Niepokoju, zapraszający do udziału w akcji.

Schronisko dla zwierząt w Korabiewicach istnieje od prawie 20 lat. Od lutego 2012 roku jest prowadzone przez Fundację Viva! Obecnie w schronisku przebywa ok. 300 psów, 16 koni, 3 niedźwiedzie, koty, kozy, świnie oraz wilk z Kirgistanu.

Dodatkowe informacje:
Monika Bukowska, Fundacja Viva! Akcja dla Zwierząt, tel. 514 192 279 [email protected]
Informacje o akcji
Strona na Facebooku
Storna www

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię