Zobaczyć z bliska ładowarki, wózki widłowe, samochody do przewozu kontenerów i oczywiście ?śmieciarkę? taka gratka czekała na gości, którzy w sobotę 28 września przybyli do Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych ?Orli Staw?.

Tego dnia odbył się Dzień Otwarty z terenu ZKG „Czyste Miasto, Czysta Gmina”. Zakład odwiedzały całe rodziny oraz wycieczki zorganizowane. Wiele osób skorzystało z możliwości oddania opadów niebezpiecznych, surowców wtórnych, a także zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Odwiedzający mogli zobaczyć, jak funkcjonuje nowoczesny i chroniący środowisko zakład.

Przybyli goście w towarzystwie pracowników zakładu zwiedzali ZUOK, zapoznając się z funkcjonowaniem wszystkich jego instalacji. Dużym zainteresowaniem cieszyła się ścieżka edukacyjna. Najwięcej uciechy mieli najmłodsi, którym miło płynął czas w wesołym miasteczku. Aktywnie uczestniczyli oni w przygotowanych dla nich atrakcjach takich jak malowanie buziek, pokazy doświadczeń chemicznych, stanowisko do nauki segregacji odpadów, konkursy  z nagrodami i  oczywiście sesje fotograficzne z maskotką zakładu – Łosiem Czystosiem.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się wystawa sprzętu transportowego związanego z usługami komunalnego.

Fot. www.czystemiasto.pl

Fot. ZUOK „Orli Staw”

Fot. ZUOK „Orli Staw”

Fot. ZUOK „Orli Staw”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię