Zadaniem konkursowym jest zaplanowanie i wykonanie projektu związanego z ochroną środowiska. Organizatorzy, Henkel Polska i Fundacja Nasza Ziemia, czekają na propozycje mieszczące się w jednym z pięciu kluczowych obszarów ekologicznych: energii i klimatu, wody i ścieków, materiałów/surowców i odpadów, bezpieczeństwa i zdrowia lub postępu społecznego.

Autorzy wyróżnionych przez jury wniosków mogą otrzymać na ich realizację dofinansowanie o różnej wysokości, maksymalnie 15 tysięcy złotych, z puli wynoszącej 100 tysięcy złotych. Do udziału organizatorzy zapraszają przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły średnie i wyższe oraz organizacje społeczne i samorządowe.

Zachęcamy do przesyłania zgłoszeń w konkursie, gdyż warto robić ambitne i wartościowe rzeczy – mówi Dorota Strosznajder z Henkel Polska. – A wymyślenie i przeprowadzenie swojego projektu na rzecz ochrony środowiska to fajna i ambitna sprawa.

Niekoniecznie musi to być coś bardzo skomplikowanego i wielkiego, taki projekt może być prosty i realizowany przez małą grupę ludzi – dodaje Sławek Brzózek z Fundacji Nasza Ziemia. – Ale oczywiście lepiej, aby zaangażować do współpracy więcej osób – np. klasę, czy inne osoby ze szkoły, nauczyciela, organizacje pozarządową z rodzinnej miejscowości.

W ramach poprzednich edycji konkursu „Henkel – zielone granty” zrealizowano w sumie 40 interesujących projektów z różnych województw na łączną kwotę 462 tysięcy złotych. 200 tysięcy złotych pochodziło z grantów firmy Henkel, pozostała kwota została pozyskana od dodatkowych sponsorów i partnerów. Zakończone projekty były bardzo różnorodne: dotyczyły monitorowania wysypisk odpadów w lasach, ochrony dzikich zwierząt, promowania postaw sprzyjających oszczędności wody i energii, tworzenia interaktywnych ścieżek rowerowych czy problemu hałasu.

Konkurs „Henkel – zielone granty” wystartował w 2008 roku. Jego celem jest podnoszenie świadomości ekologicznej oraz aktywizacja dzieci i młodzieży poprzez realizację działań związanych z ochroną środowiska. Projekt wpisuje się w coroczną Kampanię na rzecz Zrównoważonego Rozwoju koordynowaną przez Fundację Nasza Ziemia.

Wnioski aplikacyjne oraz regulamin znajdują się na www.naszaziemia.pl. Więcej informacji także na www.henkel.pl.
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię