W ramach projektu „Lubelskie segreguje odpady” Lubelska Fundacja Ochrony Środowiska Naturalnego zaprasza dzieci i młodzież województwa lubelskiego do uczestnictwa w konkursach, dotyczących właściwego postępowania z odpadami opakowaniowymi i poużytkowymi. Wszystkie konkursy zostały przedłużone do 12 czerwca!

Konkursy są adresowane do uczniów wszystkich typów placówek oświatowych (szkoły podstawowe, gimnazjalne, ponadgimnazjalne oraz przedszkola):

  • konkurs na inscenizację promującą zachowania proekologiczne w zakresie właściwego postępowania z odpadami opakowaniowymi i poużytkowymi. Inscenizacje mogą być przygotowane w grupach 3-5 osobowych lub w grupach 25-osobowych w przypadku przedszkoli (czyli cała grupa przedszkolna). Maksymalny czas występu to 15 minut.
  • konkurs plastyczny na poster/plakat.  W konkursie mogą wziać udział zespoły max 2-osobowe, a w przypadku przedszkoli do 10 osób. Plakat powinien być wykonany dowolną techniką na brystolu formatu A2. Prace powinny zawierać hasło projektu: "Lubelskie segreguje odpady".
  • konkurs na fotoreportaż. W fotoreportażu należy zamieścić od 5 do 10 zdjeć z opisami. Prace powinny posiadać 1 autora, w przypadku przedszkoli autorem pracy jest grupa przedszkolna (do 25 osób).

Konkursy adresowane do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych:

  • konkurs na prezentację multimedialną. W konkursie mogą wziać udział zespoły max 2-osobowe. Prezentacja powinna zawierać do 15 slajdów, w których treści pojawi się hasło projektu: "Lubelskie segreguje odpady".
  • konkurs na spot reklamowy telewizyjny /radiowy. Udział mogą wziąć zespoły max 3-osobowe. Spot powinien trwać do 30 sekund. Konkurs realizowany jest w dwóch podkategoriach: spot radiowy i telewizyjny.
  • konkurs na film. W konkursie mogą wziać udział zespoły max 3-osobowe. Film powinien trwać od 5 do 10 minut. Konkurs realizowany jest w dwóch podkategoriach: film instruktażowy (promujący zachowania proekologicze w powyzszym zakresie) oraz film w krzywym zwierciadle (parodia, komedia).

Konkurs adresowany do społeczności szkolnych i przedszkolnych:

  • konkurs na najlepszą kampanię "odpadową" pt. Daj Ziemi szansę…. z kilkoma wskazówkami:) Najlepsze prace dodatkowo zostaną umieszczone na stronie projektu i zostaną udostępnione w plebiscycie na "ulubieńca internautów".

Formularze zgłoszeniowe i regulaminy konkursów znajdują sie na stronie  projektu. Projekt jest współfinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. patroni projektu: Marszałek Województwa Lubelskiego i Lubelski Kurator Oświaty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię