W szumiącym listowiu, ptasich trelach i miękkości mchu kryją się nieuchwytne leśne tajemnice. W rytmie zmieniających się pór roku, słońca wchodzącego i chowającego się za horyzontem, trwa nieskończony spektakl przyrody ? w sercu lasu i na jego skraju, na niedostępnych uroczyskach i pełnych słońca polanach.

Zapytany o las, każdy z nas opowiedzieć może o nim inaczej, przywołując inne krajobrazy i odmienne jego atrybuty. Gdzieś jednak w tej opowieści zawsze znajdzie się miejsce dla niego – człowieka, który choć bywa w lesie gospodarzem i hodowcą, zawsze będzie weń gościem. Orzeźwienie czystością powietrza, cierpliwość dębowego stołu, ukojenie w codziennych zmaganiach, które człowiek lasom zawdzięcza – to leśne tajemnice, nieoczywiste skarby. Aby uchwycić ich jak najwięcej i aby obiektyw pokazał je tak, jak widzą je ludzie.

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Gdańsku wraz z Nadleśnictwem Kolbudy oraz Okręgiem Gdańskim Związku Polskich Artystów Fotografików
zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym „Tajemnice lasu”. Konkurs trwa od 15 lutego do 20 października 2012 roku.
Celem konkursu jest ukazanie piękna lasów Pomorza, bogactwa i różnorodności leśnych krajobrazów, flory i fauny leśnej, ze szczególnym uwzględnieniem aspektów: relacji człowieka z naturą, prawidłowej i racjonalnej gospodarki zasobami leśnymi, ochrony przyrody, pozyskiwania runa leśnego, pracy ludzkiej z wykorzystaniem maszyn oraz koni w lesie, korzystania z lasu jako miejsca wypoczynku, a także wyłonienie najlepszych fotografii opisujących powyższe aspekty.

Źródło:  www.gdansk.lasy.gov.pl
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię